Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Balvos jauna tradīcija - mūsdienu deju festivāls

Dienas ziņas

Nodibina I.Sudrabas partiju

Latvija stipra kā nekad

Āboltiņa: Latvija ir spēcīgāka nekā jebkad agrāk

Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa svinīgajā Saeimas sēdē par godu Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas 24.gadadienai 4.maijā, uzrunājot klātesošos pieminēja satraucošos notikumus Ukrainā, kas atgādina par Aukstā kara laikiem. Vienlaikus viņa norādīja, ka Latvijai ir jāapzinās savs spēks un tas, ka mūsu valsts nekad nav bijusi tik spēcīga kā šobrīd.

„Šodien mūsu valsts neatkarības atjaunošanas gadadiena tiek svinēta nemierīgā laikā. Mūsu reģionā ir sākusies ģeopolitiska mērošanās spēkiem. Gaisā vēdī trauksme, kas kopš Aukstā kara laikiem daudziem jau bija piemirsusies. Dažu lielvalstu ģeopolitisko ambīciju rēgi nevar palikt bez ievērības pie mums Latvijā, kuras mierīgo dzīvi 20.gadsimtā iedragāja divi totalitāri režīmi,” norādīja Āboltiņa.

Saeimas priekšsēdētāja uzsvēra, ka Latvijai ir skaidri jāpauž viedoklis, kad tiek pārkāptas starptautiskās tiesības.

Latvijai ir skaidri jāteic savs vārds, kad tiek pārkāptas starptautiskās tiesības; kad šķietamās rūpēs par tautiešiem tiek anektētas citu valstu teritorijas; kad militārā vara liekulīgi slēpjas aiz civiliedzīvotāju mugurām. Latvija zina, cik traģiskas sekas ir šādām lielvaru mahinācijām — tāpat kā Latvija zina arī to, ko nozīmē bezatbildīgi pašmāju politiķi,” atzina Āboltiņa.

Latvijas pienākums šajā situācijā ir atgādināt mūsu partneriem par nepieciešamību enerģiski aizstāvēt tās vērtības, kuras ir liktas Eiropas Savienības pamatos, uzskata Saeimas priekšsēdētāja.

Aktualizējot valsts drošības jautājumus, Saeimas priekšsēdētāja norādīja — Ukraina ir mums skaidri parādījusi, ka nākotnē ir jāveido atbildīgāks aizsardzības budžets; jāveltī uzmanība zemessardzes stiprināšanai.

Mēs nevaram cerēt, ka citi mūsu vietā samaksās par mūsu drošību. Vienlaikus valsts spēks mūsdienu politikā nozīmē ne tikai bruņojuma spējas, bet arī efektīvu stratēģisku sadarbību ar mūsu starptautiskajiem partneriem,” teica Āboltiņa.

Fragments nr.2 no Solvitas Āboltiņas uzrunas Saeimas svinīgajā sēdē 4.maijā

„Diemžēl NATO un Eiropas Savienības ietvaros mēs joprojām bieži domājam „mēs” un „viņi” kategorijās. Taču īstenībā šajās organizācijās jau sen nav nekādu „mēs” un „viņi” — ir tikai „mēs”. Mūsu spēks slēpjas pārliecināšanā un prasmē sadarboties, nevis noslēgtībā un vainīgo meklēšanā. NATO un Eiropas Savienības spēks ir arī mūsu spēks — tas uzliek mums atbildību, taču vienlaikus padara Latviju spēcīgāku un drošāku,” savā runā atgādināja Āboltiņa.

Runājot par savas valsts aizsardzību, Āboltiņa norādīja, ka labākā aizsardzība ir pārliecība par to, ka "Latvija ir vajadzīga un dārga ikkatram mūsu zemes iedzīvotājam, ka mūsu cilvēku domas ir slēgtas citu valstu demagoģijai un propagandai".

Tāpat Saeimas priekšsēdētāja pieminēja ļoti augsto sociālās nevienlīdzības līmeni Latvijā, kura mazināšana ir  grūtākais uzdevums politiķiem.

Mums ir vajadzīga spēcīga vidusšķira, kura vienīgā var veidot augsni valstiskai apziņai un patriotismam. Mūsu patrioti ir un būs tie, kuriem Latvijā ir, ko zaudēt. Un jo vairāk tādu būs, jo drošāka un spēcīgāka būs mūsu valsts,” pauda Āboltiņa.

Fragments nr.3 no Solvitas Āboltiņas uzrunas Saeimas svinīgajā sēdē 4.maijā

Atskatoties uz paveikto, Saeimas priekšsēdētāja norādīja — līdzsvarojot budžetu un pieņemot virkni valstij vajadzīgu likumu, ir ielikts pamats ilgtermiņa attīstībai.

„Ir samazinājusies arī emigrācija, un arvien vairāk mūsu jauno cilvēku saista savu nākotni ar Latviju. Mēs šodien atrodamies vēl straujākas izaugsmes priekšvakarā, taču tā nenotiks pati no sevis. Galvenais iemesls, kurš var mūsu attīstību kavēt, ir mūsu pašu pasivitāte un neticība saviem spēkiem,” uzrunājot valsts augstākās amatpersonas, kolēģus un ārvalstu diplomātisko korpusu, pauda Āboltiņa. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt