Āboltiņa iesniegusi akreditācijas vēstuli Itālijas prezidentam

Latvijas ārkārtējā un pilnvarotā vēstniece Itālijā Solvita Āboltiņa iesniegusi akreditācijas vēstuli Itālijas Republikas prezidentam Serdžo Matarellam, informēja Ārlietu ministrijā.

Sarunā ar Itālijas prezidentu Āboltiņa pauda gandarījumu par Latvijas un Itālijas divpusējām attiecībām. Itālijai ir bijusi īpaša loma Latvijas starptautiskajā atzīšanā, kā arī Latvijas neatkarības atjaunošanas posmā.

Āboltiņa īpaši uzsvēra arī Itālijas ieguldījumu reģiona drošības stiprināšanā un pauda gatavību turpināt attīstīt abu valstu attiecības, tostarp ekonomikā, kultūrā, izglītībā un zinātnē. 

Itālijas prezidents bija Latvijā valsts vizītē šogad 2. - 4. jūlijā, un gaidāma viņa dalība Arajološas grupas neformālajā sanāksmē Latvijā 13. - 14. septembrī.

KONTEKSTS:

Āboltiņa šogad februārī sāka darbu Ārlietu ministrijas Eiropas departamenta direktores amatā, un viņai piešķirts padomnieka diplomātiskais rangs. Āboltiņa pērn bija paziņojusi, ka noliks deputātes mandātu pirms 12.Saeimas sasaukuma beigām, jo iecerējusi atgriezties diplomātiskajā dienestā.

"Vienotības" valde pērn novembrī nolēma izslēgt Āboltiņu no partijas par komentāriem un rīcību laikā, kad "Vienotība" sprieda par iespēju mainīt ekonomikas ministru.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti