Panorāma

Atkāpjas Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs

Panorāma

Kaktiņš: Notikumu mērogs prasīja adekvātu valsts varas reakciju

Āboltiņa: Bija daudz amatpersonas, kurām pirmajām vajadzēja uzņemties atbildību

Āboltiņa: Dombrovska rīcība ir politiķa un spēcīga cilvēka cienīgs solis

Premjera Valda Dombrovska („Vienotība") lēmums atkāpties no amata ir „gan politiķa, gan spēcīga cilvēka cienīgs solis," Latvijas Radio sacīja Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa („Vienotība").

Āboltiņa slavēja premjeru par spēju uzņemties atbildību un parādīt, ka izpildvara var uzņemties atbildību par valdības lēmumiem.

Viņa apliecināja, ka Dombrovska lēmums nav bijis saskaņots ar pārējiem partijas biedriem. Taču viņa uzsvēra, ka „Vienotība" allaž esot uzticējusies Dombrovskim.

„Es ceru, ka uzsāktās darbības [traģēdijas sakarā] vainagosies ar rezultātu, premjers turpinās vadīt valdību līdz jaunas valdības apstiprināšanai. Bet mūsu politiskā vide ir tieši tik samaitāta, ka cilvēki spēj, kamēr vēl bojāgājušie nav guldīti zemē, mēģināt sasaukt sēdes, kurās liet vienam pār otru mēslu spaiņus. Ja šajā brīdi izpildvara kaut ko nav izdarījusi, tad arī tā ir cienījama politiķa rīcība sabiedrībai parādīt, ka ir politiķi, kas var uzņemties šādu atbildību," sacīja Āboltiņa.

Viņa norādīja, ka kādam ir jāuzņemas politiskā atbildība un Dombrovskis ir pierādījis, ka spēj to izdarīt.

Saeimas priekšsēdētāja apliecināja, ka pašreiz valdībā esošie politiķi varētu veidot jaunu valdību. Pašlaik vēl nav lemts par tālāko partijas rīcību, pašlaik notiek Saeimas frakcijas sēde.

Kā uzskata Āboltiņa, ka politiskās konsultācijas jāsāk ne ātrāk kā nākamnedēļ, jo pašlaik vēl ir svaigā atmiņā traģiskie notikumi lielveikalā.

Viņas ieskatā, nākamai valdībai jābūt pašlaik Saeimā pārstāvētiem četriem politiskiem spēkiem, kā arī neatkarīgiem deputātiem. Taču vietas jaunajā valdībā nebūtu „Saskaņas centram". „Tas ir jautājums par mūsu valsts ideoloģiju, jautājums par partiju, kura draudzējas ar citas valsts partijām," sacīja Āboltiņa.

Ziņots, ka trešdienas pēcpusdienā Dombrovskis pēkšņi pavēstīja par atkāpšanos no amata.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti