Āboltiņa: Daudziem cilvēkiem bija jāatkāpjas; esmu domājusi arī par savu atbildību

No amata aizejošā premjera Valda Dombrovska ("Vienotība") vietā savus darbus vajadzēja pamest vai domāt par to daudziem citiem cilvēkiem, intervijā Latvijas Radio sacīja viena no "Vienotības" līderēm un Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.

Viņa uzsvēra, ka Dombrovskis ir pirmais un vienīgais politiķis, kurš uzņēmies atbildību par Zolitūdes traģēdiju. "Bija daudzas amatpersonas, kuras varēja sekot," teica Āboltiņa. "Tiem, kas tiešām atbild un uzrauga konkrētas sfēras, būtu jāatkāpjas," sacīja Saeimas vadītāja. Konkrētus uzvārdus gan viņa atteicās nosaukt.

Āboltiņa atzina, ka ir domājusi arī par savu atbildību. "Esmu domājusi, ļoti domājusi par savu atbildību," viņa sacīja, gan tieši neminot šo pārdomu rezultātu un apsvērumus, kas to ietekmēja.

Saeimas priekšsēdētāja norādīja, ka pati neapsver ieņemt premjera amatu, jo šim postenim ir vajadzīgs cilvēks ar ekonomista vai finansista, nevis jurista - kāda ir Āboltiņa - skatījumu. Tomēr viņa atkārtoti slavēja Dombrovski un viņa darbus premjera darbības laikā. Tieši tad valsts ir atguvusi cieņu pasaulē un Eiropā.

Vienlaikus Āboltiņa nekavējās kritizēt "Saskaņas centru" un Zaļo un Zemnieku savienību par idejām rosināt sanāksmi Saeimā, lai spriestu par kompensāciju izmaksu. Āboltiņa norādīja, ka tas nebija pirmais darbs, kas jādara - proti, sacensties un rēķināt, kurš vairāk palīdzēs cietušajiem, cenšoties gūt no tā labumu savam tēlam.

Arī nākamo valdības veidošanu ir gatava uzņemties "Vienotība", tomēr vispirms būtu jāapglabā Zolitūdes traģēdijā bojāgājušie.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti