Panorāma

Panorāma

Panorāma

A. Kaimiņam vairs neinkriminē neatļautu partijas finansēšanu

50 miljonu atmazgāšanas lietā otrs apcietinātais

«ABLV Bank» lietā apcietina arī bijušo «ABLV Bank» privātbaņķieri Ovsjaņņikovu

Tiesa lēmusi apcietināt otro “ABLV Bank” 50 miljonu eiro atmazgāšanas lietā aizturēto – bijušo “ABLV Bank” privātbaņķieri Andri Ovsjaņņikovu, ziņo Latvijas Radio.

Ceturtdien, 30. janvārī, Ovsjaņņikovs nogādāts tiesā, kura lēma par to, vai aizturētajam kā drošības līdzekli piemērot apcietinājumu, kā to vēlētos prokuratūra.

“Personai tiek inkriminēta noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācija lielā apmērā un grāmatvedības dokumentu viltošana,” informēja prokurors Dainis Šteinbergs.

Baņķiera advokāte Ieva Timermane komentārus atteica.

 

1990. gadā dzimušais Andris Ovsjaņņikovs ir bijušais “ABLV Bank” darbinieks. Informācija sociālajā tīklā “Linkedin” liecina, ka Ovsaņņikovs bankā strādāja no 2014. gada līdz bankas pašlikvidācijas procesa sākšanai 2018. gadā.

Firmas.lv informācija liecina, ka Ovsjaņņikovs ir valdes loceklis uzņēmumā "Manat", kas 2018. gadā strādāja ar 2 583 146 eiro apgrozījumu. 100% uzņēmuma kapitāldaļu pieder Baltkrievijas pilsonei Darjai Terekhinai. Vēsturiski "Manat" kapitāldaļu turētājs arī bijis "Manat Holdings", kas bijis reģistrēts Seišelu salu republikā, kas plaši pazīstama kā ofšoru zona, vēsta ziņu aģentūra LETA.

Tikmēr Baltkrievijas Ģenerālprokuratūra aģentūrai LETA apstiprināja, ka Latvija lūgusi palīdzību lietā par 50 miljonu eiro atmazgāšanu. Lūgums par palīdzību lietā par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju saņemts šogad. Tas darīts, pamatojoties uz abu valstu 1994. gadā noslēgto līgumu.
 

KONTEKSTS:

Latvijas tiesībsargājošās iestādes izmeklē lietu par 50 miljonu eiro atmazgāšanu, saistībā ar to 28. janvārī likvidējamajā “ABLV Bank” notika izmeklēšanas darbības. Lietā kratīšanas veiktas arī Baltkrievijā.

Procesā ir astoņas personas, kurām ir tiesības uz aizstāvību, arī bankas darbinieki. Četras no šīm personām tika aizturētas, tostarp vienam - juristam Andrim Putniņam - piemērots apcietinājums.

 "ABLV Bank" akcionāri ārkārtas sapulcē 2018. gada 26. februārī pieņēma lēmumu par pašlikvidāciju pēc reputācijas problēmām, ko komercbanka piedzīvoja pēc tam, kad ASV paziņoja par "ABLV Bank" iespējamu iesaisti naudas legalizēšanas shēmās

"ABLV Bank" 2018. gada marta sākumā Finanšu un kapitāla tirgus komisijai (FKTK) iesniedza pašlikvidācijas plānu. Iesnieguma projektu sagatavoja bankas akcionāru sapulces ievēlētie likvidatori. Plānu FKTK akceptēja 2018. gada 12. jūnijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti