«ABLV Bank» 50 miljonu eiro legalizācijas lietā iesaistīto personu skaits pieaudzis līdz 13

Prokuratūras izmeklētajā lietā par vismaz 50 miljonu eiro iespējamo legalizāciju likvidējamajā "ABLV Bank" pieaudzis to cilvēku skaits, kuriem ir tiesības uz aizstāvību. Proti, šobrīd tās ir 13 personas, no tām pieci ir citu valstu pilsoņi.

Prokuratūras pārstāve Laura Majevska Zane Mače
  Trijām kriminālprocesā iesaistītajām personām šobrīd ir piemērots drošības līdzeklis apcietinājums, bet pārējiem lietā iesaistītajiem piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi, klāstīja prokuratūras pārstāve Laura Majevska. 

   

  "Kriminālprocesā notiek aktīvs izmeklēšanas darbs, jo pēc pagājušajā nedēļā veiktajām kratīšanām un izmeklēšanas darbībām izņemts ļoti liels apjoms dažādu materiālu, un šobrīd prokurors ar tiem strādā," teica Majevska.  

  Prokuratūra iepriekš informēja, ka grupas dalībnieki legalizēja Krievijā un Baltkrievijā iegūtus noziedzīgi iegūtus līdzekļus. Atmazgājamā nauda iegūta, nemaksājot nodokļus un krāpjoties. Zināms, ka starp personām, kam ir tiesības uz aizstāvību statuss šajā lietā, ir arī bankas akcionārs un bijušais valdes priekšsēdētājs Ernests Bernis. 

  KONTEKSTS:

  Latvijas tiesībsargājošās iestādes izmeklē lietu par 50 miljonu eiro atmazgāšanu, saistībā ar to 28. janvārī likvidējamajā “ABLV Bank” notika izmeklēšanas darbības. Lietā kratīšanas veiktas arī Baltkrievijā.

   "ABLV Bank" akcionāri ārkārtas sapulcē 2018. gada 26. februārī pieņēma lēmumu par pašlikvidāciju pēc reputācijas problēmām, ko komercbanka piedzīvoja pēc tam, kad ASV paziņoja par "ABLV Bank" iespējamu iesaisti naudas legalizēšanas shēmās

  "ABLV Bank" 2018. gada marta sākumā Finanšu un kapitāla tirgus komisijai (FKTK) iesniedza pašlikvidācijas plānu. Iesnieguma projektu sagatavoja bankas akcionāru sapulces ievēlētie likvidatori. Plānu FKTK akceptēja 2018. gada 12. jūnijā.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti