Panorāma

Pareizticīgie svin Lieldienas

Panorāma

Vidusskolēniem būs jāizvēlas, ko mācīties trīs gadus

Ardievas Visvaldim Lācim

96 gadu vecumā mūžībā devies politiķis, publicists un vēsturnieks Visvaldis Lācis

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

96 gadu vecumā 18. aprīlī mūžībā devies bijušais leģionārs, vēsturnieks, publicists un politiķis Visvaldis Lācis, atsaucoties uz tuvinieku sniegto informāciju, ziņo portāls “Delfi”.

Visvaldis Lācis dzimis 1924. gada 12. martā Valmierā. Pamatizglītību guvis Rīgas Klasiskajā ģimnāzijā. 1943. gadā iesaukts Latviešu leģionā, kur dienēja 19. divīzijas 44. pulkā. Pabeidzis instruktoru rotas un vada komandieru kursus, leitnants. Piedalījies arī cīņās Kurzemes cietoksnī. Divreiz viegli ievainots. Pēc kara nokļuva filtrācijas nometnēs, bet netika represēts.

Kā eksterns pabeidza Rīgas Raiņa vakara vidusskolu. 1949. gadā uzsāka studijas Latvijas Lauksaimniecības akadēmijā, bet tika izslēgts par brīvdomību. 1956. gadā sāka apgūt angļu valodu pašmācības ceļā. Apguvis to labā līmenī, Visvaldis Lācis 1957. gadā iestājās Latvijas Valsts universitātē. Lai arī viņš izcili studējis vairākus kursus un gatavojies gala pārbaudījumiem, tomēr 1961. gadā viņu izslēdza no augstskolas. Pēc tam Visvaldis Lācis uzsāka neklātienes studijas 1. Maskavas Valsts pedagoģiskajā svešvalodu institūtā. 1965. gadā ieguva augstākās izglītības diplomu.

Sākoties Trešajai atmodai Visvaldis Lācis aktīvi iesaistījās tās norisēs. 1988. gadā iesaistījās Tautas frontē, ievēlēts tās valdē. 1991. gadā bija LNNK priekšsēdētājs. 1993. gadā Visvaldis Lācis bija partijas "Mūsu Zeme" dibinātāju skaitā un no tās saraksta nesekmīgi kandidēja 5. Saeimas vēlēšanās.

2005. gadā Visvaldis Lācis iestājās Latvijas Zaļajā partijā un 9. Saeimas vēlēšanās tika ievēlēts Saeimā. Savukārt 2010. gada aprīlī Visvaldis Lācis iestājās partijā "Visu Latvijai!", bet vēlāk paziņoja, ka kandidēs 10. Saeimas vēlēšanās no Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" saraksta. Tika ievēlēts 10. Saeimā. 

Visvaldis Lācis aktīvi nodarbojies ar sportu, turpinot to arī vecumdienās. 2017. gada septembrī viņš 93 gadu vecumā noskrēja Berlīnes maratonu, būdams sacensību vecākais dalībnieks.

Latvijas Televīzijas raidījums "Aculiecinieks: «Vajag tikai kustēties! Visvaldis Lācis» (2017):

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti