9. maija pasākumos iztiek bez būtiskiem starpgadījumiem, sāktas vairākas administratīvās lietas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Pārdaugavā pie Uzvaras pieminekļa kā ik gadu 9. maijā ieradās daudz cilvēku, lai noliktu ziedus. Iesaistot lielu skaitu policijas darbinieku, ziedu nolicēju rindas organizētas, aicinot ievērot epidemioloģiskās drošības prasības. Dienas laikā izdevies iztikt bez būtiskiem starpgadījumiem.

9. maija pasākumos iztiek bez būtiskiem starpgadījumiem, sāktas vairākas administratīvās lietas
00:00 / 03:30
Lejuplādēt

Jau kopš sestdienas, 8. maija, plaša teritorija ap pieminekli Uzvaras parkā aplikta ar dzeltenajiem policijas žogiem. Uz soliņiem vai zālienos tuvākajā apkārtnē nav ļauts apsēsties. Līdztekus sociālajos tīklos un medijos izteiktajiem aicinājumiem Covid-19 izplatības dēļ šoreiz pie pieminekļa nenākt, nepārtraukti klātienē latviešu un krievu valodā izskan aicinājumi ievērot distanci un neuzkavēties.

Rīta stundās šeit ieradās apmēram simts cilvēku, taču ap pusdienlaiku cilvēku bija jau krietni vairāk. Ik pa brīdim kāds saņēma policijas aicinājumu nekavēties ar ziedu nolikšanu un izrunājās provokatīvi.

Vairāki vecāki cilvēki arī izteica iebildumus par šajā dienā slēgtām tuvējām sabiedriskā transporta pieturām.

Pārsvarā publika gan rindā, gan promejot, gan komunikācijā ar policiju bija disciplinēti.

Atbilstoši Valsts policijas plānam nepieļaut drūzmēšanos pie pieminekļa, ziedi sanākušajiem šoreiz bija jānoliek uz galda atstatus no paša pieminekļa.

Šos ziedus uzreiz pie pieminekļa novietoja uzņēmuma “Rīgas meži” speciāli šim gadījumam piesaistītie kāda apsardzes uzņēmuma darbinieki.

Pēc reakcijām spriežot, ar šādu kārtību neapmierināto netrūka un arī Covid-19 draudi nelikās šķērslis: “Trūkst vārdu, jo nevaram pie pieminekļa nolikt ziedus un noliekt galvu. Mēs no Covid-19 nebaidāmies, mūs sargā Dievs. Covid-19 dēļ noteikt šādus ierobežojumus?”

Visas dienas garumā gan Rīgā pie Uzvaras pieminekļa, gan Daugavpilī sākti vairāki administratīvie procesi par pulcēšanās prasību neievērošanu un nepakļaušanos policijas prasībām. Iepriekš bija pieļauts – plašākas pulcēšanās gadījumā policija varētu slēgt pieeju piemineklim. Tas tomēr nebija nepieciešams – policija gan ar dronu palīdzību no augšas, gan uz vietas nepārtraukti novērtēja situāciju. Vēlu pēcpusdienā rindā, lai noliktu ziedus pie pieminekļa, cilvēki gaidīja jau simtiem metru garā rindā. Policija rindu organizē ar distanci starp tajā stāvošajiem. Gandarīts ar dienestu darbu ir iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (“KPV LV”).

“Tā shēma, plāns bija izstrādāts ļoti pareizs.

Kopumā es uzskatu, ka mūsu dienesti kārtējo reizi demonstrē savu profesionalitāti, strādā kā pulkstenis pēc plāna, par to gribētu pateikt lielu paldies.

Arī cilvēkiem, kuri, neatkarīgi no tā, kurā pilsētā dodas pie kāda no pieminekļiem, demonstrē sapratni, toleranci, nerada incidentus, tāpēc viss notiek mierīgi un kontrolēti,” uzsvēra ministrs.

Atbilstoši Valsts policijas sniegtajai informācijai būtiski starpgadījumi līdz pievakarei nav konstatēti, taču gan Rīgā, gan Daugavpilī sāktas vairākas administratīvās lietas par pulcēšanos, nepakļaušanos policistu prasībām, kā arī mutes un deguna aizsega nelietošanu. Atsevišķos gadījumos fiksēta arī PSRS simbolikas neatļauta izmantošana. Daugavpilī kādai automašīnai ar pa logu izkārtu karogu bija aizsegta numura zīme. Pamanot policijas uzmanību, šīs automašīnas vadītājs mēģinājis aizbēgt no likuma sargiem. Par šo epizodi sākti vairāki administratīvā pārkāpuma procesi.

KONTEKSTS:

9. maijā nacistiskās Vācijas režīma sagrāve Otrā pasaules karā tiek atzīmēta ne tikai Krievijā, bet arī Latvijā – daļa sabiedrības ik gadu pulcējas arī Rīgā pie Uzvaras parka pieminekļa. Svētdien, 9. maijā, Rīgā piekļuve Uzvaras parka piemineklim tika daļēji ierobežota, taču tā nebija slēgta, proti, apmeklētāji varēja kontrolētā veidā iekļūt teritorijā un nolikt ziedus.

Eiropā Otrā pasaules kara beigas atzīmē 8. maijā. 1945. gada 8. maijā sabiedroto spēki pieņēma nacistiskās Vācijas bezierunu kapitulāciju, tādējādi formāli Eiropā izbeidzot gandrīz sešus gadus ilgušo Otro pasaules karu. Latvija pēc Vācijas okupācijas gan nonāca citā – padomju – okupācijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti