88 pašvaldības tomēr saņems naudu skolotāju prēmēšanai

Pēc pēdējām Izglītības un Finanšu ministriju sarunām nolemts, ka 88 pašvaldības, kuras optimizēja skolu tīklu, tomēr saņems kopumā 1,4 miljonus eiro skolotāju prēmijām, informēja Izglītības un zinātnes ministrija (IZM).

Vēl ceturtdien, 30.augustā, no rīta izglītības ministrs Kārlis Šadurskis (“Vienotība”) LTV “Rīta panorāmai” sacīja, ka vienošanās par visu skolotāju algu palielināšanu par vienu slodzi no 680 līdz 710 eiro jau no pirmā septembra nozīmē, ka iepriekšējais lēmums par pašvaldību prēmēšanu ir apturēts.

Kopumā šogad skolotāju algu celšanai nepieciešamajiem 6,7 miljoniem eiro aptuveni puse jāatrod Izglītības ministrijai. Šadurskis LTV stāstīja, ka nauda atrasta citās IZM programmās, kurās ir ietaupījums, piemēram, pateicoties siltajai ziemai, izdevās ietaupīt uz profesionālo mācību iestāžu ēku uzturēšanas rēķina vai skolēnu brīvpusdienām, jo mazāk skolēnu apmeklēja mācību iestādes.

Pēc sarunām ar Finanšu ministriju (FM) “izdevies panākt risinājumu, ka paliek spēkā valdībā jau iepriekš atbalstītā iecere” piešķirt naudu 88 pašvaldībām skolotāju prēmijām. Naudu saņems tās pašvaldības, kuras sakārtoja skolu tīklu, “sniedzot reālu mērķdotācijas ietaupījumu”, informēja IZM.

Šis finansējums pašvaldībām tiks pārskaitīts neatkarīgi no tā, ka ir panākta vienošanās no  1. septembra paaugstināt zemāko pedagoga darba samaksu par likmi, skaidro ministrija.

IZM turpina sarunas ar FM, lai solidāri rastu nepieciešamo līdzekļu apjomu pedagogu darba samaksas palielināšanai jau no jaunā mācību gada.  

Šadurskis uzsvēra, ka “nepieciešamais finansējums ir jārod solidāri, atbilstoši principiem, par kuriem valdību veidojošās koalīcijas partijas un arodbiedrība vienojās otrdien”.

Savukārt LTV “Rīta panorāmai” Šadurskis atzina, ka lēmums tomēr rast risinājumu skolotāju algu celšanai saistīts arī ar to, ka tuvojas Saeimas vēlēšanas, kā arī budžeta ieņēmumi pildās labi un arī ekonomikas izaugsme ir straujāka, nekā bija paredzēts vasaras sākumā.

KONTEKSTS:

Pedagogu minimālā alga par likmi no septembra būs par 30 eiro lielāka. Par to  28.augustā, pēc koalīcijas sadarbības padomes tikšanās ar Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) pārstāvjiem paziņoja Ministru prezidents Māris Kučinskis (Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS)). Tiesa, tagad nedēļas laikā ir jāatrod nepieciešamie līdzekļi, kuru šobrīd vēl nav.  

Valdība augusta sākumā nolēma piešķirt papildu finansējumu vispārējās izglītības iestāžu pedagogu darba samaksai no 1. septembra līdz 31. decembrim vairāk nekā 1,4 miljonu eiro apmērā, kurus sadalīs 88 pašvaldībām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti