Dienas ziņas

Latgalē tiek meklēti iespējamie bobslejisti

Dienas ziņas

Sacenšas Latvijas labākie kori

Latgalē ierodas veloekspedīcija

500 km desmit dienās - velobraucienā aicina novērtēt Baltijas brīvību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Baltijas simtgades veloekspedīcijas pirmie dalībnieki ieradušies Latgalē. Braucienam ir simboliska nozīme – aicināt novērtēt brīvību, kas iegūta miera ceļā. Velobraucēji 60 dienu laikā plāno nobraukt 3000 kilometru apli pa Baltijas valstīm.

500 kilometri 10 dienās – tik daudz ir mērojusi velobraucēju grupa “BaltiCCycle 2018” jeb Baltijas simtgades veloekspedīcija. Ap Jāņu laiku grupa jau ieradās Daugavpilī. Par vienu no pieturvietām bija kļuvusi arī Rēzeknes pilsēta. Ekspedīcijas organizators un iniciators Sigits Kucs no Lietuvas stāsta, ka kopīgi braucieni pa pasauli tiek rīkoti ik gadu, taču šis velobrauciens tika veikts par godu Baltijas valstu simtgadei.

“Savu braucienu sākām pie Parakstītāju nama Viļņā. (..) Ļoti skaista ideja par to, ka mēs dabūjām savu neatkarību miera ceļā. Uz mūsu krekliem ir uzrakstīts “Lai būtu miers pasaulē”, un tas ir ļoti svarīgi,” klāsta veloekspedīcijas dalībnieks no Lietuvas un pasākuma rīkotājs Sigits Kucs.

Kopumā braucienam ir reģistrējušies 55 dalībnieki no 13 pasaules valstīm, kas veloekspedīcijai piebiedrojas visa ceļa garumā, taču pilnu maršrutu, kas sastāda 3000 kilometrus, mēros tikai četri velobraucēji.

“Es nebraucu visu gabalu. Braucu tikai no Krāslavas. Es braukšu tagad līdz Tartu un tad otrreiz braukšu no Kuršu kāpas gandrīz līdz Viļņai,”

stāsta veloekspedīcijas dalībniece no Latvijas Andra Āboliņa.

“Tas ir mans trešais brauciens ar “BaltiCCycle”, un es pats daudz braucu. (..) Šajā braucienā mēs mērojam ap 60-70 kilometrus dienā, kad braucu viens, mēroju vairāk – 90-100 kilometrus,” norāda veloekspedīcijas dalībnieks no ASV Normans Havards.

Saulains laiks priecē ar iespēju izbaudīt Latgales bagātību – ezerus, taču tas apgrūtina pārvietošanos, jo  bieži vien nākas braukt pa grants ceļiem, kas siltajā laikā ir ļoti putekļaini. Tieši tāpēc ik reizi pirms došanos ceļā kopīgi tiek skatīta karte un izvēlēts vispiemērotākais maršruts.

Ceļojuma laikā dalībnieki bauda dabu un vietējo iedzīvotāju viesmīlību, kā arī apskata kultūrvēsturiskus un dabas objektus. “Esmu sajūsmā par jūsu ezeriem. Ļoti interesantas baznīcas. (..) Latvieši ir ļoti draudzīgi un viesmīlīgi, (..) viņiem ļoti interesanti, ko mēs darām,” norāda veloekspedīcijas dalībnieks no Skotijas Tods Stjuarts.

Tālākais veloekspedīcijas ceļš vedīs uz Igauniju, kuru plānots izbraukt 20 dienās. Atgriešanas Viļņā paredzēta 13. augustā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti