Dienas ziņas

Diennakts nometņu rīkošanai – stingrākas prasības

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Turkalnieši labprātāk dzīvotu Ogres novadā?

50 turkalnieši sliktās satiksmes un ceļu dēļ grib pievienoties Ogres novadam

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) šovasar sola plašas diskusijas par gaidāmo novadu reformu, bet aptuveni 50 Ikšķiles novada Turkalnes iedzīvotāju jau tagad lūdz ministrijai iespēju pievienoties Ogres novadam.

Par galveno argumentu tiek minēts sliktais ceļš, sabiedriskā transporta neesamība un attālums līdz novada centram.     

Turkalne ir kādreizējā kolhoza “Juglas zieds” ciemats, kurā tagad deklarēti aptuveni 700 iedzīvotāji. Vēsturiski tas atradies Tīnūžu pagastā, bet tagad Ikšķiles novadā.

 Aizbraukt uz gandrīz 15 kilometrus attālo novada centru var pa trīs dažādas kvalitātes un seguma ceļiem, bet tikai ar savu auto.

“Uz Ogri, uz Mālpili var. Ja zina, kā autobuss iet, var uz Siguldu. Bet tikai ne uz Ikšķili,” stāstīja turkalniete Lidija.

Savukārt uz aptuveni 4 kilometru attālo Ogri var ne tikai aizbraukt, bet pat aizstaigāt. Ciematā satikto iedzīvotāju ceļi lielākoties ikdienā arī vedot uz kaimiņu novada centru.

“Vairāk ir it kā Ogre tomēr, bet es tāpēc nesaskatu, ka Ogre man vairāk būtu vajadzīga. Mēs esam tomēr pagasts kopā ar Ikšķili. Ogre to nespētu palīdzēt, ko palīdz Ikšķile,” sprieda zemnieks no Turkalnes Alberts Trops.

Citiem satiktajiem turkalniešiem esot diezgan mazsvarīgi, kuram novadam piederēt.

Tomēr VARAM nosūtīta aptuveni 50 iedzīvotāju parakstīta vēstule, kurā lūgts Turkalni pievienot Ogres novadam.

Domes vadība vēstulē minētos pārmetumus par infrastruktūras nesakārtošanu ciematā noraida un sauc to par prelūdiju gaidāmajai teritoriālajai reformai.

“Ir atsevišķi cilvēki vai cilvēku grupa, kam gribas parādīt, ka Ikšķilē nav tāda vienota viedokļa un to pašvaldību nemaz tā nemīl,” sprieda Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš (Latvijas Zaļā partija).

Ministrijā līdz šim rītam vēstule vēl neesot nonākusi, tāpēc detalizēti par konkrēto gadījumu komentēt nevarot.

“Kas attiecās uz iedzīvotāju iesaisti un diskusijām par to, kā varētu veidoties un kādas varētu veidoties jaunās administratīvās teritorijas, tas ir mūsu skatījumā ļoti svarīgi. Es gan nedomāju, ka pareizākais veids būtu iesaistīties, rakstot vēstules ministrijai. Manuprāt, pareizākais veids būtu iesaistīties diskusijās, ko ministrija plāno visas vasaras garumā, faktiski visās teritorijās,” atzina VARAM valsts sekretāra vietnieks reģionālās attīstības jautājumos Aivars Draudiņš.

Savukārt Ikšķiles novada dome piektdien ārkārtas sēdē lems par referenduma -aptaujas organizēšanu visā novada teritorijā jau tuvākajā laikā.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti