«4. studija» eksperimentē: «Lidl» veikalos Lietuvā iepirkties ir lētāk nekā Latvijā

Latvijā lielākie pārtikas veikalu giganti ir "Maxima" un "Rimi", tikmēr Lietuvā jau labu laiku durvis atvēris "Lidl" - Eiropā visai pazīstama veikalu ķēde. Tā kā konkurence ir lielāka, arī cenas kļūst zemākas, un par to liecina Lietuvas pierobežā dzīvojošo došanās iepirkties uz kaimiņzemi. Arī Latvijas Televīzijas raidījuma "4. studija" veiktais eksperiments pierāda – Lietuvā pārtiku var iegādāties lētāk nekā Latvijā.

Pie "Lidl" veikala Lietuvā sastaptie lietuvieši apgalvo, ka sestdienās latviešu te esot tikpat daudz cik lietuviešu. Arī paši lietuvieši labprātāk iepērkoties "Lidl" veikalā nevis blakus esošajā "Maxima".

Šauļos vienu no lielākajiem tirdzniecības centriem “Saules miestas” vada latviete Dina Bunce, kura arī ir pamanījusi, ka latvieši regulāri dodas iepirkties uz Lietuvu, it īpaši pēdējā laikā, kad Lietuvā ir ienākusi "Lidl" pārtikas veikalu ķēde.

“Brauc pēc pārtikas, jo tur tiešām ir zemākas cenas un ir dažādība, interesants produkts,” komentē Bunce.

Lietuvas "Lidl" pārstāve norāda, ka par klientu plūsmu viņi sūdzēties nevar un pat ir pārsteigti, ka tā ir tik pastāvīga un noturīga, tiesa gan, par latviešiem, kuri te iepērkas, viņiem ziņu nav. Ķēdes pārstāve norāda, ka viņu dati vēsta - 8 no 10 lietuviešiem ir iepirkušies "Lidl" veikalā 2016.gadā. 

Savulaik šī Vācijas lielveikalu ķēde grasījās arī ienākt Latvijā, uzņēmums pat bija nopircis vairākus zemes gabalus, taču tad tie tika pārdoti. Par "Lidl" plāniem Latvijā komentārus nesniedza ne Lietuvas "Lidl" pārstāvji, ne arī "Lidl"  administrācija Vācijā.

Lietuvas "Lidl" veikalā ir samērā daudz pašu lietuviešu izstrādājumi.

Raidījums eksperimentā izvēlējās ikdienišķus pārtikas produktus, par kuriem samaksāja 6,52 eiro.

Lai salīdzinātu pirkumu cenas, atceļā komanda piestāja Jelgavā pie pārtikas lielveikala un nopirka tos pašus produktus, ko nopirka "Lidl".  Lietuvā pirkums izmaksājis 6,52 eiro, kamēr Latvijā -  7,94 eiro. Starpība ir viens eiro un 42 centi.

Piemēram, brokastu pārslas Latvijā izmaksā 75 centus, bet kaimiņos 69 centus, turklāt iepakojumā ir vairāk gramu. Arī piena produkti Lietuvā ir krietni lētāki, vienīgi siers šķēlītēs atšķiras vien par 4 centiem.

Interesanti, ka "Lidl" akcijā nopirkto vistu stilbu cena daudz neatšķiras, turklāt abi ir "Ķekavas" ražojumi. Bet vītinātās desas cena atšķiras par 20 centiem: Latvijā tā nopirkta par 1,65 eiro, bet Lietuvā 1,45 eiro.

Savukārt kilograms banānu Lietuvā maksā 99 centus, Latvijā - 1,39 eiro. Vienīgā prece, kas Lietuvā ir dārgāka, ir citroni. Lietuvā – 1,79 eiro, bet Latvijā - 1,29 eiro kilogramā.

Jau ziņots, ka pērn Lietuvā, kad atvērās vācu tirzniecības ķēde “Lidl”, rindas veikalos saglabājās garas vēl trīs nedēļas.

 

8 komentāri
Akcijas buklets LIDL
https://www.lidl-flyer.com/lt-LT/#/332c9981-f748-11e6-aabb-005056ab0fb6/view/flyer/page/28
...
Vājš eksperiments. Kā var salīdzināt divas dažādas brokastu pārslas u.c.?
.).
lv vispaabaa neko nevajag pirkt,sevishki sarkanajos veikalos.
*
visu izšķir apgrozījums un visvairāk - preču UZCENOJUMS ! Latvijā valdošie lielveikalu oligarhi (cerēsim nejauši ...) to ir noteikuši ļoti lielu, pat vienkāršākajām pārtikas precēm ! Kauns !
AnC
Ne jau veikals pelna mazāku procentu. Spiež vairāk ražotājus , piegādātājus. Tur arī lētākā cena rodas.
krabis
Ko nu par Lidl un Lietuvu, skaidrs, ka Lietuvā ne tikai Lidl, bet gandrīz visos veikalos ir lētāk iepirkties! Arī Beļģijā jau ir lētāk iepirkties nekā Rīgas Rimi, par Vāciju un citām valstīm vispār nerunājot!
*
"Arī Beļģijā jau ir lētāk iepirkties nekā Rīgas Rimi" tikko piena iepirkuma cenu histērikā - piena produktu cenas Rimi pieauga vismaz par 20 % !!! ( neskaitot akciju produktus ). Mūsu pārdevējām minimālās algas - kāds tad cits attaisnojumam lielajam piecenojumam ? Kompetentu iestāžu darbinieki, kad veic pārbaudes veikalos un tirgos, redz ienākušo preču pavadzīmes, ja tās kāds godīgs "Ilmārs" spētu publiskot - šoks būtu visiem !
nu gan
Ziniet LSM jūsgan esat kaktu eksperti, ka salīdzināt iepakojumus un tikai beigās konstatējat , ka viena no paciņam ir vairāk gramu. BĀC !!! Ir taču jāskatās 1kg cena , un tā ir jāsalīdzina, nevis paciņa vai kukulītis vai saldējuma porcija. dazā labā produktā puse ir gaiss+ paka 3reiz lielāka nekā vajag. KG un tikai kg , nevis paciņa, kukulītis...pat ne litrs !!!! JO litrs ir tilpuma mērvienība !
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti