4. studija

Kas svarīgāk - darbinieka tiesības paēst vai klienta tiesības saņemt pakalpojumu?

4. studija

4. studija

Kā pircēji un pārdevēji paši risina zeķbikšu deficīta problēmu

«4. studijas» eksperiments: Par spīti aizliegumiem veikali pārdod zeķubikses

No 2020. gada 19. decembra līdz 2021. gada 11. janvārim zeķubikses iekļautas to  preču sarakstā, ko nav atļauts tirgot klātienē. Tomēr pārdevēji ir atraduši veidus, kā pārdot dāmām kāroto preci – LTV raidījums “4. studija” eksperimentā noskaidroja, ka zeķubikses varēja iegādāties arī par spīti aizliegumam.

“4. studijas” žurnāliste devās iepirkties ar slēpto kameru. Pirmajā veikalā bez pūlēm izdodas iegūt vajadzīgo. Apsargs atļauj preci paņemt, iesakot pajautāt pie kases, vai to pārdos.  Ar piebildi “visu var nopirkt” zeķubikses tiek pārdotas.

Bet vienā no populārākajiem lielveikaliem visas nenopērkamās preces gan bija izņemtas no tirdzniecības, arī zeķubikses.  

Citā veikalā zeķubikses varēja arī “pasūtīt” pie kases veikalā, pēc mirkļa atgriezties un “pasūtījums” jau būs pienācis, var vienkārši – iet un nopirkt.

Latvijas Tirgotāju asociācijas valdes priekšsēdētājs Henriks Danusēvičs uzskata, ka tas ir pazemojoši, ka “mēs esam ievēlējuši priekšstāvjus, kuri pēc tam lemj, kas man ir vajadzīgs ikdienā un kas nav.”

“Ja veikals ir vaļā, tad tajā ir jāpārdod viss, kas tur ir. Un nav nekāda pamata ierobežot preču pārdošanu. Vismaz darba dienās, jo darba dienās cilvēkiem ir jāspēj nopirkt to, ko viņiem vajag,” pauda Danusēvičs. 

Latvijas Tirgotāju asociācija jau gada beigās aicinājusi valdību, lai atceļ šo kārtību, jo ir daudzas lietas, kas cilvēkam ikdienā nepieciešamas.  

“Runājot par zeķubiksēm, man zvanīja zeķubikšu ražotnes īpašnieks, ka viņam ir apstājusies ražošana, un tas nozīmē, ka nāks nākošais vilnis, kad to, ko ražo, kas vajadzīgs tirdzniecībai, ka tās ražotnes sāks apstāties, un tad valdībai būs vēl lielākas problēmas,” sacīja Danusēvičs.

7. janvārī Ministru kabinets gan lēma paplašināt klātienē nopērkamo saimniecības preču klāstu, un no otrdienas, 12. janvāra, vismaz pie zeķubiksēm varēsim tikt legāli.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti