Labrīt

Talakivkas skolā Ukrainā bērnus māca izvairīties no mīnām

Labrīt

Ceļā uz Dziesmu svētkiem: mācies dziedāt "Gara, gara šī naksniņa"

3×3 nometne Salacgrīvā

«3x3» nometne Salacgrīvā pulcē latviešu ģimenes no 12 valstīm

Salacgrīvā svētdien, 23. jūlijā, atklāta "3x3" nometne, kur pulcējas interesenti no kopumā 12 valstīm. Kopā ar vietējiem ļaudīm uz nometni sabraukuši apmēram 600 cilvēku, Latvijas Radio stāstīja reģionālā laikraksta “Kurzemnieks" pārstāve Daiga Bitiniece.

Pēc viņas teiktā, Salacgrīva ir viena no vietām Latvijā, kur notiek "3x3" nometne. Šīs nometnes ierasti organizē ģimenes, un tās pulcē visas paaudzes ļaudis – no maziem bērniem līdz sirmgalvjiem. Nometni Salacgrīvā rīko jauni rīdzinieki Dina un Reinis Cepļi, kuru ģimenē aug četri bērni.

Šīs nometnes vieno tas, ka vecāki, īpaši tie, kas dzīvo ārvalstīs, vēlas savos bērnos saglabāt latviskumu un nostiprināt latviešu valodas zināšanas. Salacgrīvas nometnes vadmotīvs ir "Vējš", ņemot vērā, ka tā norisinās pie jūras. Nometnē plānotas dažādas nodarbības, tostarp par ģimenes budžetu un tā plānošanu, latvisko virtuvi.

Paredzētas arī tradicionālās nodarbības, un vienu no tām "Latvietība, daudzveidība" vadīs Latvijas kultūras ministre Dace Melbārde (Nacionālā apvienība). Kultūras ministrija nometnes "3x3" atbalsta arī finansiāli, tāpat kā pašvaldība. Pateicoties šim atbalstam, dalības maksa nometnē ir samērā zema, teica Bitiniece.

Piektdien vakarā paredzēts viens no skaistākajiem "3x3" nometnes pasākumiem –  pie jūras plānots daudzinājums ar dažādu folkloristu piedalīšanos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti