31.maijā vēlēšanu iecirkņos sāksies iepriekšējā balsošana

Trešdien, 31.maijā, visos vēlēšanu iecirkņos sāksies iepriekšējā balsošana pašvaldību vēlēšanās.

Nobalsot varēs trīs stundas no pulksten 17.00 līdz 20.00. Ceturtdien nobalsot varēs no pulksten 9.00 līdz 12.00, savukārt piektdien – no pulksten 10.00 – 16.00.

Iespēju nobalsot pirms oficiālās vēlēšanu dienas var izmantot jebkurš, un tam nav vajadzīgs attaisnojums. Lai nobalsotu, vajadzīga pase vai personas apliecība.

Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Arnis Cimdars uzsver – galvenais ir doties uz to iecirkni, kurā vēlētājs ir reģistrēts.

Cimdars: Durvis vērs vēlēšanu iecirkņiMāris Klūga

  “Mēs lietojam iepriekš sagatavotus vēlētāju sarakstus, un tas nozīmē, ka vēlētājs ir iekļauts tikai vienā sarakstā. Šis ir būtisks drošības jautājums, kas nodrošina, ka vienam vēlētājam ir viena balss, un nav iespējams nobalsot vairākkārtīgi, nav iespējams šādā veidā ietekmēt rezultātu,” uzsver Cimdars.

  “Ņemot vērā iepriekšējo pieredzi, gribu silti likt pie sirds un atgādināt, ka vēlētāji vēlēšanu zīmēs ir aicināti izdarīt tikai divu veidu atzīmes – vai tas ir „pluss” rombiņā, tātad īpašā vietā, vai tas ir svītrojums, svītrot vārdu un uzvārdu tiem kandidātiem, kurus neatbalsta,” atgādināja Cimdars.

  Vēlētāji visā Latvijā atbilstoši dzīvesvietai ir piesaistīti kādam konkrētam no 955 iecirkņiem.

  Atšķirībā no citām reizēm, šogad Latvijas pilsoņi aktīvi izmantojuši iespēju deklarēties un mainīt dzīvesvietu, un līdz ar to arī balsošanas iecirkni. Tā noticis vairāk kā 8000 gadījumos.

  Balsotājiem jāatceras, ka dodoties uz iecirkni  jāņem līdzi pase vai identifikācijas karte un biļeteni, lai tiktu uzskatīti par derīgiem jāaizpilda uzmanīgi.

  Vēlēšanu urnas tiek aizplombētas tādēļ neesot nekādu bažu, ka tās varētu kāds atvērt, lai mainītu vēlēšanu rezultātus. Satraukumu, par nespēju realizēt vēlēšanu tiesības pauž Latvijas jūrnieki, kuri nevar izmantot ne iepriekšējo balsošanu ne balsot vēlēšanu dienā, jo darba pienākumu dēļ atrodas ārpus Latvijas. "Mums ir vislielākais jūrnieku skaits Eiropā, 16 000. Un vienīgais risinājums ir elektroniskā balsošanai," Latvijas Jūrniecības savienības valdes priekšsēdētājs Antons Vjaters.

  Latvijā tuvākajā laikā elektronisko balsošanu nav plānots ieviest. Vjaters lēš, ka arī šajās vēlēšanās jūrā būs ap 7000 jūrnieku, kas ir gandrīz tikpat daudz, cik nepieciešamas balsis, lai ievēlētu divus Rīgas domniekus. Cimdars skaidro, ka risinājums varētu būt balsošana pa pastu, līdzīgi kā Saeimas vēlēšanās, taču šis jautājums ir jāizlemj likumdevējam.

  "Balsošana pa pastu ir izmaksas. Kas to visu apmaksās?Vai tie pilsoņi, kas ir uz vietas un vai tas būtu samērīgi?" retoriskus jautājumus uzdod Cimdars.

  2017. gada 3. jūnija pašvaldību vēlēšanās visā Latvijā  jāievēl 1614 deputāti. Pirmie vēlēšanu rezultāti no mazākajiem vēlēšanu iecirkņiem gaidāmi pēc pusnakts, bet lielākā daļa iecirkņu rezultātus paziņos līdz sešiem no rīta. Provizoriskos vēlēšanu rezultātus par kandidātiem Centrālā vēlēšanu komisija publicēs svētdien, 4. jūnijā.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti