VUGD 158 trauksmes sirēnu pārbaudē tehniskas problēmas konstatētas sešām

Trešdien, 31. maijā, trauksmes sirēnu tehniskā stāvokļa pārbaudē bez traucējumiem un bojājumiem nostrādāja 152 no 158 pārbaudītajām trauksmes sirēnām, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

VUGD skaidroja, ka iedarbināšanas vai cita veida tehniskas problēmas tika konstatētas sešām trauksmes sirēnām. Vēl sešām sirēnām netika veikta pārbaude, jo tās patlaban ir remontā.  Kopumā Latvijā ir uzstādītas 164 trauksmes sirēnas.

Salīdzinājumam: iepriekšējā trauksmes sirēnu pārbaudē, 2022. gada 22. novembrī, no pārbaudītajām 164 trauksmes sirēnām nenostrādāja divas.

Rīgā un Rīgas reģionā no 55 izvietotajām sirēnām bez traucējumiem nostrādāja 52 sirēnas. Dubultos un viena no Rīgā izvietotajām sirēnām nenostrādāja attālināti un tika iedarbinātas manuāli. Savukārt Baldonē izvietotā sirēna netika pārbaudīta, jo tai tiek veikti remontdarbi.

Kurzemē no 29 izvietotajām trauksmes sirēnām bez traucējumiem nostrādāja 26 sirēnas. Sabilē izvietotā sirēna nenostrādāja, savukārt viena Ventspilī un viena Liepājā izvietotā sirēna netika pārbaudīta, jo tām tiek veikti remontdarbi.

Zemgalē no 23 izvietotajām sirēnām bez traucējumiem nostrādāja 19 sirēnas. Divas Jelgavā un Aucē izvietotās sirēnas nenostrādāja attālināti un tika iedarbinātas manuāli. Savukārt Bauskā izvietotā sirēna netika pārbaudīta, jo tai tiek veikti remontdarbi.

Latgalē no 29 izvietotajām sirēnām bez traucējumiem nostrādāja 25 sirēnas. Preiļos un Viļānos izvietotās sirēnas nenostrādāja attālināti un tika iedarbinātas  manuāli. Savukārt Subatē un Rēzeknē izvietotās sirēnas netika pārbaudītas, jo tām tiek veikti remontdarbi.

Vidzemē no 28 izvietotajām sirēnām bez traucējumiem nostrādāja 26 sirēnas. Sedā un Valmierā izvietotās sirēnas nenostrādāja attālināti un tika iedarbinātas manuāli.

Kādēļ vajag sirēnas

Trauksmes sirēnu uzdevums ir brīdināt iedzīvotājus dabas vai tehnogēnās katastrofas vai tās draudu gadījumā. Vienlaikus informācija par apdraudējumu tiek pārraidīta ar elektronisko plašsaziņas līdzekļu (radio, TV) palīdzību. Šāda pārbaude tiek veikta katru pusgadu, lai pārliecinātos par valsts agrīnās brīdināšanas sistēmas tehnisko gatavību – trauksmes sirēnu tehnisko stāvokli, iespējamiem bojājumiem vai traucējumiem sirēnu darbībā, kā arī starp VUGD un elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem (radio, TV) noslēgto līgumu darbības izpildi.

Notikumi Ukrainā parāda agrīnās brīdināšanas sistēmas nozīmi valsts un sabiedrības drošības stiprināšanā, tādēļ notiek aktīva jaunu instrumentu, tajā skaitā šūnu apraides tehnoloģiju, ieviešana, kas nodrošinātu ātrāku informācijas izplatīšanu sabiedrībai par ārkārtas notikumiem un ieteicamo rīcību – 2023. gadā Iekšlietu ministrijas Informācijas centrs uzsācis iepirkuma procedūru, lai Latvijā ieviestu risinājumu, ar kuru apdraudējuma situācijās iedzīvotāji varētu saņemt agrīno brīdināšanu savos mobilajos telefonos, norādīja VUGD.

Ukrainas civiliedzīvotājiem, kuri atrodas Latvijas teritorijā, mobilo sakaru operatori šodien nosūtīja SMS ar informāciju, ka notiek plānota trauksmes sirēnu pārbaude

VUGD atgādina, ka gadījumos, ja iedzīvotāji iepriekš nav brīdināti par sirēnu pārbaudi, izdzirdot trauksmes sirēnu signālu, jāieslēdz televizori (LTV1 un LTV7) un radioaparāti (Latvijas Radio apraides kanāli), piemēram, mobilo telefonu aplikācijas vai radiouztvērēji, lai saņemtu informāciju par trauksmes sirēnu ieslēgšanas iemeslu un nepieciešamo rīcību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti