Rinkēvičs: koalīcijai jāizrunā pašreizējā situācija un tālākā sadarbība

Jaunievēlētā Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča ("Jaunā Vienotība") ieskatā valdību veidojošajām partijām jāizrunā pašreizējā situācija un tālākā sadarbība. Tā Rinkēvičs sacīja preses konferencē pēc ievēlēšanas.

Rinkēvičs uzsvēra, ka valdība patlaban valstī ir un tā strādā, vienlaikus norādot: "Lai nepielietu vēl eļļu ugunī, primāri jautājums ir par to, kā strādāt kopā, kas ir mērķi un sasniedzamie rezultāti Saeimā ievēlētajām partijām. Ja partijas redz, ka kaut kas ķeras, tad pirmais veids, kā šo analizēt, ir godīga un atklāta saruna, ko darīt tālāk." 

Rinkēviča ieskatā koalīcijas partijām būtu jāizrunā situācija, kas izveidojās prezidenta vēlēšanu laikā, kad partijas nevienojās par kopīgu kandidātu. Rinkēvičs uzskata, ka politiskajiem spēkiem jāizrunā, vai koalīcijas izvirzītie divi kandidāti ir "cēlonis spekulācijām" par koalīcijas nestabilitāti vai tomēr "simptoms kaut kam dziļākam".

Jaunievēlētais prezidents atzina, ka, viņaprāt, pašreizējā situācija koalīcijas sakarā "varētu attīstīties visādi", par konkrētu atrisinājumu būtu jāvaicā partijām un to vadītājiem.

Rinkēvičs atzīmēja, ka līdz 8. jūlijam pildīs ārlietu ministra pienākumus un, ja tajā laikā būs kāda krīze, tā būs pašreizējā prezidenta Egila Levita pārziņā.

Savukārt taujāts par to, kas varētu ieņemt ārlietu ministra amatu pēc viņa, Rinkēvičs atzina, ka tas ir premjerministra jautājums, kuru gan Rinkēvičs ar premjeru Krišjāni Kariņu ("Jaunā Vienotība") esot gatavs pārrunāt. 

KONTEKSTS:

Trešdien, 31. maijā, Saeima 3. vēlēšanu kārtā ar 52 balsīm par nākamo Valsts prezidentu ievēlēja ilggadējo ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču, kuru amatam virzīja koalīcijas partija "Jaunā Vienotība".

Valsts prezidenta vēlēšanas Latvijā notiek ik pa četriem gadiem. Pašreizējā prezidenta Egila Levita pirmais pilnvaru termiņš beigsies šā gada 8. jūlijā. Viņš atkārtoti vairs nekandidēja uz šo amatu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti