Valsts Prezidenta vēlēšanas

Valsts prezidenta vēlēšanu 1.kārtas debates

Valsts Prezidenta vēlēšanas

Valsts prezidenta vēlēšanu 2. kārtas rezultāti

Saruna ar Valsts prezidenta amata kandidātu Edgaru Rinkēviču pēc 1.kārtas rezultātu paziņošanas

Rinkēvičs gandarīts par lielu atbalstu pirmajā prezidenta vēlēšanu kārtā

Valsts prezidenta vēlēšanu 1. kārtā neviens no kandidātiem neguva nepieciešamo Saeimas deputātu atbalstu – vismaz 51 balsi, bet vislielāko atbalstu – 42 balsis – ieguva "Jaunās Vienotības" virzītais ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, kurš sarunā ar LTV  pauda gandarījumu par atbalstu un uzteica debašu kvalitāti par prezidenta amata kandidātiem.

Rinkēvičs norādīja, ka pēc 1. kārtas ir pāragri vērtēt un tikai pēc nākamās kārtas varētu runāt par kādu tendenci.

"Esmu gandarīts, ka man ir tāds atbalsts, un saprotu, ka deputāti, kas par mani balsoja, ne tikai no "Jaunās Vienotības", vērtējuši kandidātus ļoti rūpīgi un atzinuši tās lietas, par ko mēs runājām ar frakcijām un debatēs, par vērtīgām," sacīja Rinkēvičs.

Viņš arī norādīja, ka lielākā daļa no debatētājiem pauda savu viedokli cieņpilni, kāpēc kāds kandidāts ir labāks, un šo debašu kvalitāti pozitīvi ietekmē atklātais balsojums, jo visi zinās, ka deputāts nobalsoja, un ir atbildes uz jautājumu, kāda ir argumentācija.

Rinkēvičs saņēma arī opozīcijas deputātu atbalstu, ko viņš komentēja, sakot, ka "bijušas dažādas konsultācijas".

"Es teiktu, ka, no vienas puses, ja mani vai citu kandidātu ievēlē ar pozīcijas un opozīcijas balsīm, tiks sasniegts tas, par ko daudzi runāja, ka prezidents nevar būt koalīcijas vai valdības prezidents, viņam vai viņai jau no pirmās dienas būs jāskatās, kādā veidā strādāt un līdzsvarot dažādas politiskās intereses. Nemaz tik slikti nav, ka nav tādas nostājas – koalīcija pret opozīciju," sacīja Rinkēvičs.

Par Rinkēviču nobalsoja 42 deputāti no "Jaunās Vienotības" un ZZS, par Pīlēnu – 25 deputāti no "Apvienotā saraksta" un "Latvija pirmajā vietā", kā arī pie frakcijām nepiederošā deputāte Glorija Grevcova, bet par Pinto – desmit "Progresīvo" deputāti.  Nacionālās apvienības deputāti balsojumā nepiedalījās, bet "Stabilitātei!" balsoja pret visiem kandidātiem.

KONTEKSTS:

Valsts prezidenta vēlēšanas Latvijā notiek ik pa četriem gadiem. Pašreizējā prezidenta Egila Levita pirmais pilnvaru termiņš beigsies šā gada 8. jūlijā. Viņš atkārtoti vairs nekandidēs uz šo amatu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti