Dienas ziņas

Izskalotajiem roņiem atklātas šautas un durtas brūces

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Ierosināts kriminālprocess par ugunsgrēka Iecavā izraisīšanu

Ierosināts kriminālprocess par ugunsgrēka izraisīšanu Iecavā; aizdomas par ļaunprātīgu dedzināšanu

Otrdienas, 30. maija, vakarā Iecavā izcēlās plašs ugunsgrēks. Valsts policija noskaidrojusi iespējamo vainīgo personu un uzsākusi kriminālprocesu. Tirgus ielā pilnībā nodega četri tirdzniecības kioski, dega arī elektrības transformatora ēka. No blakus esošās dzīvojamās ēkas saviem spēkiem evakuējās divi cilvēki. Lai apturētu liesmu izplatīšanos, Iecavā nācies uz laiku atslēgt elektrību.

Vēl pirms tumsas iestāšanās Iecavas iedzīvotājus satrauca liesmas un dūmu mutuļi pašā pilsētas centrā. Tur tirgus laukumā bija aizdegušies vairāki kioski. Tā kā vienā no tiem atradās pirotehnika, degšanu nemitīgi pavadīja sprādzieniem līdzīgi skaņu efekti un uguņošana. Dega arī elektrības transformatora ēka.

"Nezinu, no kā aizdegās! Vieni saka, ka bērni aizdedzināja. Citi saka, ka elektrības būdai īssavienojums bija. Nezinu! Baumas pa Iecavu klīst divas tagad. Nu dega labi, sprāga petardes. Izrādās, ka tur bija petardes, tai veikalā," stāstīja Jānis. 

Iecavnieks Vladimirs atceras, ka "raķetes esot bijušas kā uz Jaungadu un vēl trakāk".

Notikuma vietu trešdien atnākuši apskatīt daudzi iedzīvotāji. Taču tā ir norobežota ar lenti, aiz kuras atrodas tikai policijas automobilis un darbinieki. Palikušas viena kioska atliekas, bērzs ir apdedzis pilnīgi melns.

"Es dzirdēju, ka baigi sprāga, un domāju, ka ballīti taisa. Un tās raķetes šauj. Bet beigās teica, ka tās raķetes šauj," stāstīja Vija. Savukārt Valentīna norādīja, ka desmitos vakarā pa telefonu paziņoja, ka elektrības nebūs vairākas stundas.

"Es pieļauju, ka to ir izdarījuši kaut kādi mazgadīgie. Kaut kādi bērni ākstījušies te, kaut ko aizdedzinājuši.

Cik tad tur vajag? Tas ir viss. Jokaini bija! Es domāju, kurš cilvēks dienas gaismā pirotehniku laidīs gaisā?! Reizēm kādam ir kādas jubilejas vai dzimšanas dienas, vai kristības, vai kaut kas tamlīdzīgs, tad to dara diennakts tumšajā laikā, nevis gaišajā!" stāstīja Aivars.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests atrodas netālu, un uz notikuma vietu esot aizbraukuši četru minūšu laikā, kad dega liela platība. Degošās transformatora ēkas dēļ uzreiz nevarēja sākt dzēst liesmas.

"Transformatora ēkā nebija atslēgta elektrība, līdz ar to nevarēja uzreiz dzēst. Blakus atradās dzīvojamās ēkas, arī veikali. Viena ēka atradās ļoti tuvu – piecu metru attālumā. Tika pieņemts lēmums no sākuma sargāt ēkas, kamēr nebūs atslēgta elektrība.

Mēs lējām ūdeni uz jumtiem, uz sienām, lai samazinātu karstumu. No ēkas evakuējās pašu spēkiem divi cilvēki," stāstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona pārvaldes (ZRP) Iecavas posteņa komandieris Aleksandrs Ivanovs.

Kad elektrību atslēdza, varēja sākt dzēšanu. Izmeklēšanu šobrīd turpina arī Valsts policija, kas apstiprināja – ir ierosināts kriminālprocess un ir aizdomas par ļaunprātīgu rīcību.

"Materiālo zaudējumu apjoms šobrīd tiek skaidrots. Policija iespējamo vainīgo personu ir noskaidrojusi. Valsts policijā par šo notikumu ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 185. panta pirmās daļas par svešas mantas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu. Kriminālprocesā turpinās izmeklēšana," stāstīja Valsts policijas ZRP Dienvidzemgales iecirkņa priekšniece Dana Landsberga.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti