Panorāma

Uz Ukrainu dodas kārtējā Latvijas uzņēmēju palīdzības krava

Panorāma

Eksperti: Krievijai jāsamaksā par karu Ukrainā

Skaidro iemeslus ēkas sabrukšanai Rīgas centrā

Kriminālprocesā par Rīgas centrā sabrukušo ēku vērtēs iespējamos celtniecības normu pārkāpumus

Kriminālprocesā par Rīgas centrā sabrukušo ēku tiks vērtēti iespējamie būvju celtniecības normu vai noteikumu pārkāpumi, noskaidroja aģentūra LETA.

Valsts policijā norādīja, ka ceturtdien saistībā ar Rīgas centrā būvlaukumā sagruvušo neapdzīvoto piecstāvu ēku sāktais kriminālprocess kvalificēts pēc Krimināllikuma 239. panta otrās daļas – par būvju celtniecības normu vai noteikumu pārkāpšanu, ja tās rezultātā sabrukusi būve vai tās daļa.

Jau ziņots, ka sākotnēji kriminālprocess sākts pēc Krimināllikuma nodaļas par noziedzīgiem nodarījumiem pret vispārējo drošību un sabiedrisko kārtību un tajā vērtēs visus notikušā apstākļus, aģentūra LETA uzzināja Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļā.

Rīgas centrā ceturtdien būvlaukumā sagruva neapdzīvota piecstāvu ēka. Negadījumā cieta 11 automašīnas, savukārt izdevās izvairīties no cilvēku upuriem.

Šajā būvlaukumā notiek nekustamā īpašuma attīstītāja "Linstow Baltic" plānotā Satekles biznesa centra būvdarbi. Būvdarbu ģenerāluzņēmējs ir SIA "Bukoteks".

"Bukoteks" pārstāvji aģentūrai LETA vakar sacīja, ka šobrīd uzņēmumam par notikušo nekādu komentāru nav. Savukārt šodien SIA "Bukoteks" valdes priekšsēdētājs Aivars Kronbergs Latvijas Radio apgalvoja, ka darbi būvlaukumā notika "strikti saskaņā ar izstrādāto un saskaņoto projekta dokumentāciju".

"Linstow Baltic" pārstāvji aģentūru LETA informēja, ka incidents noticis norobežota būvlaukuma teritorijā ar vienu no būvlaukumā esošajām ēkām. Būvlaukums 2023. gada februārī tika nodots ģenerāluzņēmējam "Bukoteks", pamatojoties uz parakstīto būvdarbu līgumu. "Linstow Baltic" no būvdarbu ģenerāluzņēmēja ir pieprasījis detalizētu skaidrojumu par notikušā apstākļiem un iemesliem.

"Linstow Baltic" pārstāvji piebilda, ka būvprojekta realizācijas laikā konkrētās sabrukušās ēkas fasādi bija plānots saglabāt, integrējot to jaunajā apbūvē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti