Būvnieks: Darbi Rīgā sabrukušās ēkas būvlaukumā notika strikti saskaņā ar projektu

Darbi Rīgas centra būvlaukumā, kur vakar sabruka neapdzīvots piecstāvu nams, notika "strikti saskaņā ar izstrādāto un saskaņoto projekta dokumentāciju". To īsā komentārā par notikušo Latvijas Radio norādīja SIA "Bukoteks" valdes priekšsēdētājs Aivars Kronbergs. Tikmēr Būvniecības valsts kontroles birojs tagad veic būvniecības kontroli.

Būvnieks: Darbi Rīgā sabrukušās ēkas būvlaukumā notika strikti saskaņā ar projektu
00:00 / 03:01
Lejuplādēt

Vietavara izmitina 4 cilvēkus

Rīgas centrā ceturtdien būvlaukumā sagruva neapdzīvota piecstāvu ēka. Negadījumā cilvēki nav cietuši, taču drošības apsvērumu dēļ no divām blakus ēkām evakuēti cilvēki.

Vienai no blakus mājām uz kāpņu telpas ir uzkritušas brūkošās ēkas daļas, tāpēc pagaidām aizliegta ēkas daļas ekspluatācija. Šobrīd novērtē tās tehnisko stāvokli, un ir informēts arī nama pārvaldnieks, lai noskaidrotu, kad un vai cilvēki varēs atgriezties savās mājās.

"Sabrukušā ēka ir skārusi vienu no kāpņutelpām, kura ved uz otro stāvu. Ēka ir trīsstāvu, un šobrīd nokļūšana otrajā stāvā fiziski nav iespējama, kamēr netiks atrasts risinājums: kādas pagaidu trepes izvietotas vai kaut kas tamlīdzīgs. Tiek gaidīts tehniskā apsekojuma akts, tad redzēsim, vai varam jau atļaut atgriezties pirmajā stāvā dzīvojošajiem, kā arī trešajā stāvā dzīvojošajiem, kuri var pa attiecīgo kāpņu telpu nokļūt uz savu stāvu," pastāstīja Rīgas domes Civilās aizsardzības un operatīvās informācijas pārvaldes vadītājs Gints Reinsons.

Viņš arī informēja, ka no deviņiem evakuētajiem cilvēkiem pieci atteicās no tālākas izmitināšanas, bet četri uzturēsies pašvaldības pagaidu miteklī līdz piecām dienām. Evakuētajiem iedzīvotājiem, kuri nedrīkstēs atgriezties savās dzīvesvietās, ir tiesības saņemt krīzes pabalstu – līdz 620 eiro vienam cilvēkam vai līdz 1240 eiro ģimenei.

Ja tiks izvērtēts, ka sagruvušā nama kaimiņu māja nav apdzīvojama, Rīgas dome apņēmusies meklēt arī ilgtermiņa risinājumus cilvēku izmitināšanai.

BVKB un policijas redzeslokā

Būvniecības kontroli ēkai veic Būvniecības valsts kontroles birojs, kura uzraudzībā esošo objektu sarakstā ēka nonāca pirms viena mēneša, taču pārbaude vēl netika veikta. Šobrīd, sadarbojoties ar sertificēšanas institūcijām, sabrukušās ēkas izvērtēšanas darbus veiks trīs virzienos.

"Pirmais virziens ir saistīts ar būves tehnisko apsekošanu pirms projektēšanas, vai tehniskā apsekošana bija pietiekama attiecībā uz apjomu un kvalitāti. Tad otrs jautājums ir saistīts ar būvprojektu, jāizvērtē būvprojekta atbilstība. Un trešais posms saistīts ar veiktiem darbiem, proti, darbu veikšanas projekta atbilstību būvprojektam," pastāstīja Būvniecības valsts kontroles biroja direktore Svetlana Mjakuškina.

Būvlaukumā, kur sabruka ēka, notiek nekustamā īpašuma attīstītāja "Linstow Baltic" plānotā Satekles biznesa centra būvdarbi. Būvdarbu ģenerāluzņēmējs ir SIA "Bukoteks". Zināms, ka konkrētās sabrukušās ēkas fasādi bija plānots saglabāt, integrējot to jaunajā apbūvē.

SIA "Bukoteks" valdes priekšsēdētājs Aivars Kronbergs
00:00 / 00:23
Lejuplādēt

Šodien "Bukoteks" valdes priekšsēdētājs Aivars Kronbergs uzsvēra, ka būvniecības darbi veikti saskaņā ar projektu: "Atbilde sastāvēs faktiski no trīs sadaļām. Pirmais, es varu apstiprināt, ka ēka ir sabrukusi. Otrais, ko es varu apstiprināt, ir tas, ka cietušo nav.

Trešais – darbi tika veikti strikti saskaņā ar izstrādāto un saskaņoto projekta dokumentāciju. Un ceturtais – pašreiz speciālisti strādā, lai noteiktu cēloņus un iemeslus, kāpēc tas ir noticis." 

Valsts policija par notikušo sākusi kriminālprocesu, kurā izvērtēs iespējamos būvju celtniecības normu vai noteikumu pārkāpumus.

KONTEKSTS:

Ceturtdien, 30. martā, pēcpusdienā Rīgā, Satekles ielā, sagruva neapdzīvota piecstāvu māja. VUGD izsaukumu uz Satekles ielu 1C saņēma plkst.14.15. Cilvēki notikušajā nav cietuši, taču glābējiem nācās evakuēt 12 cilvēkus no apkārtējiem namiem. Tāpat zem ēkas gruvešiem atrastas 11 automašīnas.

Satekles ielā 1C sabrukusī  ēka nonākusi Būvniecības valsts kontroles biroja uzraudzībā esošo objektu sarakstā pirms mēneša – šā gada februārī. Ēka bija iekļauta tuvākajā laikā pārbaudāmo objektu sarakstā, taču pārbaude vēl nebija veikta.

Policija par notikušo sākusi kriminālprocesu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti