Partiju reitingi septembrī: «Jaunā Vienotība» līderpozīciju atdod Zaļo un Zemnieku savienībai

Jaunākie SKDS partiju reitingi rāda, ka "Jaunā Vienotība" septembrī zaudējusi līderpozīciju, kuru partija turējusi kopš 2022. gada aprīļa.

LTV rīcībā ir jaunākie SKDS partiju reitingi, kas tapuši no 9. līdz 18. septembrim – laikā, kad tapa jaunā valdība. Tie rāda, ka septembrī "Jaunā Vienotība" reitinga līderpozīciju ir atdevusi Zaļo un Zemnieku savienībai. "Jaunās Vienotības" reitings piedzīvojis straujāko kritumu gada laikā.

Ja tagad notiktu Saeimas vēlēšanas, par partiju apvienību balsotu 7,7% vēlētāju. Piemēram, vēl augustā tie bija 10,3%. "Jaunās Vienotības" Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Edmunds Jurēvics LTV pauda pārliecību, ka šīs ir īslaicīgas svārstības.

Kritums arī partijai "Latvijai pirmajā vietā", "Apvienotajam sarakstam" un "Stabilitātei!". Savukārt septembris labvēlīgs Nacionālajai apvienībai, kuras popularitāte pieaugusi, un neliels pieaugums arī  Zaļo un Zemnieku savienībai.

Pārrēķinot reitingus starp balstiesīgajiem, kuri aptaujas brīdī bija izlēmuši, par ko balsot, un ņemot vērā respondentu gatavību piedalīties vēlēšanās, aina nedaudz izmainās. Vismaz pagaidām "Jaunā Vienotība" te saglabā līderpozīciju. Taču uz pēdām jau min "Progresīvie" un Zaļo un Zemnieku savienība.

Redzams, ka septembrī, ja notiktu Saeimas vēlēšanas, piecu procentu barjeru varētu pārvarēt visas tās partijas un to apvienības, kas iekļuvušas 14. Saeimā, un, iespējams, arī "Saskaņa".

Pavisam tika aptaujāts 1081 pilsonis tiešās sarunās, kā arī internetā visos Latvijas reģionos. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti