Lietuvā izvietotas NATO agrīnās brīdināšanas un kontroles lidmašīnas AWACS

Lai veiktu novērošanu un labāk izprastu situāciju pie alianses robežām, Lietuvā izvietotas NATO agrīnās brīdināšanas un kontroles lidmašīnas AWACS.

Šauļu bāzē būs divas šādas izlūkošanas lidmašīnas, kuras dēvē arī par "NATO acīm debesīs". Jau tuvākajās dienās tās veiks lidojumus un uzraudzīs Krievijas militārās aktivitātes pie alianses austrumu robežām. Misija ilgs vairākas nedēļas. Kā pauduši NATO pārstāvji, AWACS spēj atklāt lidmašīnas un raķetes simtiem kilometru tālu. 

"Ikreiz, kad reģionu pārlido lidmašīna ar izlūkošanas iespējām, protams, ka mēs redzam, ko dara kaimiņš. Un tas ļauj mums attiecīgi reaģēt un mūsu vadībai pieņemt attiecīgus lēmumus," skaidroja Lietuvas Gaisa spēku komandieris Antans Matutis.

"Mēs vācam datus. Tos visus apkopojot, mēs varēsim labāk izprast situāciju jūdzēm tālu no mums. Mūsu uzdevums ir veikt novērošanas lidojumus un aizsargāt mūsu gaisa telpu," norādīja AWACS vienības komandieris Mauricio Madžo.

Līdz ar AWACS lidmašīnu izvietošanu Šauļos ieradīsies 150 militārpersonas, kas nodarbosies ar lidmašīnu apkopi. Kā uzsvēra vienības komandieris, lidmašīnu izvietošana Lietuvā nenozīmējot, ka būtu pieauguši draudi. Šādas izlūkošanas misijas notiek jau kopš 2014. gada, kad Krievija iebruka Krimā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti