Panorāma

Ēnu ekonomika Latvijā joprojām augsta

Panorāma

Panorāma

Dienu pirms Valsts prezidenta vēlēšanām dažādas prognozes

Valainis: Dienu pirms prezidenta vēlēšanām esam nonākuši intrigu un baumu augstākajā punktā

Jau rīt, 31. maijā, notiks Valsts prezidenta vēlēšanas. Dienu pirms vēlēšanām deputāti esot nonākuši intrigu un baumu augstākajā punktā, pauda Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas vadītājs Viktors Valainis. Deputātiem vēl esot jāvienojas par galveno lēmumu.

Partijas izvairīgi runā par to, vai Valsts prezidents tiks ievēlēts jau rīt un kuram no viņiem ir vislielākās izredzes. Deputāti norāda, ka galvenie lēmumi tiks pieņemti rīt.

Valsts prezidenta ievēlēšana tiks lemta ārkārtas sēdē. Divām koalīcijas partijām ir katrai savs prezidenta amata kandidāts. Vēl trešais ir opozīcijai. Valsts prezidenta ievēlēšanai nepieciešama vismaz 51 balss. Koalīcijas partijas neslēpj, ka uzrunā opozīciju, lai nodrošinātu balsis savam kandidātam. Visaktīvāk to dara "Jaunā Vienotība", kuras kandidāts ir ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Partijas "Jaunā Vienotība" Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis pauda cerību, ka intensīvās sarunas ir nesušas rezultātu: "Ir diezgan pamatota pārliecība. Rīt balsojums būs pa frakcijām, šoreiz frakcijas ir disciplinētākas. Ja kāda no frakcijām nolems atbalstīt mūsu kandidātu, balsis būs."

Ar opozīciju par atbalstu Uldim Pīlēnam runā arī "Apvienotā saraksta" pārstāvji. Un vismaz viena no opozīcijas partijām viņu sola atbalstīt.

"Es tiešām ceru, ka ievēlēs Pīlēnu, bet daudz kas ir atkarīgs no politiskā tirgus," pauda Edmunds Zivtiņš ("Latvija pirmajā vietā").

Vismazākās izredzes kļūt par Valsts prezidenti varētu būt Elīnai Pinto. "Progresīvie", kuri viņu virza amatā, neatklāj, kuru kandidātu atbalstīs nākamo, ja Pinto izkritīs kādā no kārtām.

Kuru kandidātu atbalstīt, vēl tikai rīt lems Nacionālā apvienība (NA) un ZZS. Abām šīm partijām lēmums varētu būt smags, jo varētu pavērt ceļu vai saglabāt vietu koalīcijā.

"Liksim viedokļus kopā un nonāksim līdz kopīgam rezultātam.

Šodien mēs esam nonākuši intrigu un baumu augstākajā punktā un lēmumu pieņemsim izsvērti," norādīja Valainis.

NA deputāts Artūrs Butāns sacīja, ka visi trīs kandidāti ir cienījami, bet NA īpaši svarīgi jautājumi neesot sadzirdēti.

Prezidenta ievēlēšanā rīt sola nepiedalīties frakcija "Stabilitātei", jo neesot tāda kandidāta, kurš pārliecinoši atbalstītu partijai svarīgus jautājumus.

"Pats galvenais, lai visi cilvēki būtu vienlīdzīgi, lai viņš būtu tautas prezidents," sacīja Saeimas frakcijas "Stabilitātei" priekšsēdētāja vietniece Svetlana Čulkova.

Valsts prezidenta ievēlēšana notiek ar balsošanas zīmēm, un pēc katra balsojuma frakcijas sola lemt par tālāko rīcību. Un, iespējams, tieši tad iezīmēsies arī aizkulisēs lemtais.

KONTEKSTS:

Saeima trešdien, 31. maijā, vēlēs Valsts prezidentu. 

Šim amatam izvirzīti divi koalīciju veidojošo partiju pārstāvji – "Apvienotais saraksts" pieteicis uzņēmēja un politiskā spēka dibinātāja Ulda Pīlēna kandidatūru, bet "Jaunā Vienotība" izvirzījusi savu partijas biedru, ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču.

Savukārt opozīcijā esošā Saeimas frakcija "Progresīvie" izvirzīja latviešu diasporas pārstāvi, bezpartejisko Elīnu Pinto.

Nevienam no viņiem šobrīd nav ievēlēšanai nepieciešamā 51 deputāta atbalsta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti