LTV atvainojas par hokeja izlases sagaidīšanas pasākuma tiešraides nenodrošināšanu

Mobilo sakaru zuduma dēļ Latvijas Televīzija (LTV) pirmdien, 29. maijā, nespēja nodrošināt Latvijas vīriešu hokeja izlases sagaidīšanas pasākuma pārraidīšanu vēlamā kvalitātē, paziņojumā medijiem norādīja LTV valdes priekšsēdētājs Ivars Priede. Viņš visas LTV komandas vārdā atvainojas par to, norādot, ka ir apzinātas lietas, kas jāņem vērā, lai šādas situācijas neatkārtotos.

Priede atzīmēja, ka piektdien, 26. maijā, LTV kļuva zināms, ka Rīgā pirmdien, 29. maijā, tiek plānots publisks Latvijas hokeja izlases sagaidīšanas pasākums, tādēļ nolemts to atspoguļot LTV1 ēterā, portālā LSM un sociālajos tīklos. Paralēli LTV Sporta redakcijas komanda turpināja intensīvu darbu, nodrošinot Latvijas – Kanādas, Latvijas – ASV un fināla spēļu pārraides no Somijas Tamperē, veidojot "Hokeja studijas" un citu ar pasaules čempionātu hokejā saistīto saturu. 

Lai īstenotu ieceri pārraidīt tiešraidē ne tikai Latvijas hokeja izlases sagaidīšanu pie Brīvības pieminekļa, bet arī lidostā un pa ceļam uz pilsētas centru, tika nolemts izmantot četras video signāla straumēšanas iekārtas.

Vienīgās piemērotās LTV rīcībā esošās pārvietojamās televīzijas stacijas (PTS) izmantošana konkrētajā situācijā nebija iespējama, jo pasākuma tehniskais scenārijs tapa zināms tikai svētdien pusdienlaikā un līdz pirmdienas tiešraidei tehniski nebija pagūstams saskaņot PTS kompleksa – viena 19 metru gara furgona un otra 12 metrus gara palīgfurgona – izvietošanu 100–150 metru attālumā no Brīvības pieminekļa atbilstoši tehniskajām prasībām, kā arī nodrošināt nepieciešamo komunikācijas iekārtu, elektrības, stabila tīkla interneta pieslēguma ierīkošanu un PTS apsardzi, kas uzstādīšanas posmā un visa pasākuma laikā būtu nepieciešama, lai garantētu tehnikas drošību cilvēku pūlī. 

Nenoteiktības apstākļos, kad tikai pusnaktī kļuva zināms par valstī izsludināto brīvdienu un līdz ar to iespējamo apmeklētāju skaita pieaugumu norises vietā, LTV mērķis joprojām bija nodrošināt maksimālu mobilitāti – būt klāt un ar mobilo tīklu ierīcēm atspoguļot sabiedrībai visus būtiskos notikumus, skaidroja Priede.

Pēc viņa teiktā, LTV Sporta redakcijai līdz šim bijusi tikai pozitīva pieredze video signāla straumēšanas iekārtu izmantošanā, pārraidot arī pasākumus ar lielu apmeklētāju skaitu (piemēram, Rīgas maratonu, olimpisko čempionu 3x3 basketbolā sagaidīšanu Rīgā, sporta spēles "Arēnā Rīga"), taču šoreiz pilnīga mobilo sakaru zuduma dēļ LTV nespēja nodrošināt vēlamo pārraidīšanas kvalitāti.

"Apzināmies to un uzņemamies atbildību par rezultātu. Visas LTV komandas vārdā atvainojamies ikvienam skatītājam par vilšanos, kas radās, ieslēdzot Latvijas hokeja valstsvienības sagaidīšanas pasākuma tiešraidi.

Esam izvērtējuši savu darbu šīs tiešraides nodrošināšanā – zinām, kādi papildu riska faktori jāņem vērā, lai šādas situācijas neatkārtotos. LTV video ierakstos ir fiksējusi hokeja izlases sagaidīšanu, šis vēsturiski nozīmīgais notikums tiks saglabāts arhīva materiālos un ir skatāms "REplay.lv"," sacīja Priede.

Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (SEPLP) pirmdien, 29. maijā, pieprasījusi LTV paskaidrojumu par tiešraides nenodrošināšanu. SEPLP 29. maija sarunā ar LTV valdes locekļiem uzklausīja informāciju par notikušā apstākļiem un uzdeva līdz 2. jūnijam sniegt rakstisku paskaidrojumu par to, kā tika plānota šāda pasākuma atspoguļošana un kā tika izvērtēti riski, lemjot par pārvietojamās televīzijas stacijas neizmantošanu šajā gadījumā.

Tāpat valdei tika uzdots sniegt skaidrojumu par valdes locekļu un citu darbinieku tiešo atbildību šajā konkrētajā gadījumā, tajā skaitā par savlaicīgu saziņu ar sabiedrību.

SEPLP uzsvēra, ka vienlīdz svarīgi ir arī no šāda gadījuma izdarīt secinājumus, lai novērstu līdzīgas situācijas nākotnē, it īpaši domājot par sabiedrības informēšanu ārkārtas situācijās.

KONTEKSTS:

Latvijas vīriešu hokeja izlase svētdien Tamperē, ar 4:3 papildlaikā pieveicot ASV, pasaules čempionātā izcīnīja bronzas medaļas.

Saeima ārkārtas sēdē svētdien, 28. maijā, neilgi pirms pusnakts par godu hokeja izlases augstajam sasniegumam lēma pirmdienu, 2023. gada 29. maiju, pasludināt par svētku dienu, Latvijas hokeja komandas 2023. gada pasaules hokeja čempionāta bronzas medaļas ieguves dienu.

Pirmdien, 29. maijā, Latvijas hokeja valstsvienība atgriezās mājās no pasaules čempionāta. Lai svinētu hokejistu panākumu, valstī izsludināto svētku dienu vairāki tūkstoši cilvēku pavadīja pie Brīvības pieminekļa, kur tika sagaidīta un īpašā pasākumā godināta Latvijas hokeja izlase.

Mobilo sakaru operatori atzina, ka mobilā sakaru tīkla noslodze Brīvības pieminekļa apkārtnē, sagaidot Latvijas hokeja izlasi no pasaules čempionāta hokejā, bijusi ļoti liela.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
A grupa Punkti
ASV
ASV
20
Zviedrija
Zviedrija
18
Somija
Somija
16
Vācija
Vācija
12
Dānija
Dānija
8
Francija
Francija
4
Austrija
Austrija
3
Ungārija
Ungārija
3
B grupa Punkti
Šveice
Šveice
19
Kanāda
Kanāda
15
Latvija
Latvija
13
Čehija
Čehija
13
Slovākija
Slovākija
11
Kazahstāna
Kazahstāna
7
Norvēģija
Norvēģija
6
Slovēnija
Slovēnija
0

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti