Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Latvijas ezeros meklē pamestus zvejas rīkus

Dienas ziņas

Bauskā sporto veterāni

2x2 nometne pirmo reizi Latvijā

«2x2» nometnē turpina stiprināt latvietību

Stiprināt latvietību to jauniešu vidū, kuri dzimuši un auguši ārpus Latvijas, un  nezaudēt saikni ar tiem, kuri savu dzimteni pametuši - tāds ir jau tradīcijām bagātās pasaules latviešu jauniešu nometnes “2x2” mērķis.  Vairāk nekā 50 gadus senajā nometnes vēsturē pirmo reizi tā notikusi Latvijā - Līgatnes novada Ratniekos.

''2x2'' nometne regulāri notikusi ASV, retu reizi kādā no Eiropas valstīm, taču nekad Latvijā. Kas tad ir galvenais šo jauniešu satikšanās iemesls? – iepazīt un veidot ciešāku saikni ar senču zemi.

Jaunieši, kas jau pabijuši citās nometnēs, stāsta, ka Līgatnes novada Ratniekos aizvadītā bija pavisam ar citu, daudz īpašāku nozīmi, jo puse no dalībniekiem bija Latvijas jaunieši. “Paldies rīkotājiem. Esmu atlidojis no Amerikas, šī ir mana trešā ''2x2'' nometne, bet vislabākā,” saka nometnes dalībnieks Kārlis Memenis no Čikāgas.

Ārzemju jaunieši savu latvietību stiprināja pirmkārt jau caur valodu. Līdztekus tam nodevās arī latviešu dejām un pavārmākslai, mācījās improvizēt, kala rotas, izzināja pirts lietas un devās ekskursijās. Par to, kāda ir mūsdienu Latvija, ikdienu diskusiju veidā notika arī tikšanās ar dažādu jomu pārstāvjiem.

“Tās pārrunas bija plašas, sākot no ekonomijas un zinātnes līdz mākslai un mūzikai. Esmu ieguvis jaunu degsmi par latvietību un atziņi, ka tā ir jāuztur,” komentē "2x2" nomentes dalībnieks Matīss Batarags no Ņūdžersijas.

Šo vasaru Matīss pavada Latvijā caur Amerikas Latviešu apvienību, strādājot Valsts arhīvā. Nometne viņam likusi aizdomāties par palikšanu šeit jau uz ilgāku laiku.

Taču, lai ar kādas pārdomas katrs šeit guvis, galvenais, ka ir radušās jaunas draudzības, kam, kā saka jaunieši, turpinājums sekos. “Mēs nākam no dažādām vidēm, bet tajā pašā laikā mums ir kopīgas intereses. Mēs visādas idejas esam izdomājuši jau. Piemēram, mums bija sarunas, kā svinēt Latvijas simtgadi vai kā izskatīsies Latvija pēc 30 gadiem,” saka nometnes dalībniece Māra Deksne.

Līdzīgu viedokli izsaka arī nometnes vadītāja Eva Ikstena-Strapcāne. "Mēs esam jauni cilvēki un mums viss vēl ir priekšā. Šīs iespējas ir mīlzīgas, ja sanākam kopā, iepazīstamies, apmaināmies viedokļiem un uzturam viens ar otru saikni. Esam latvieši un mums svarīgi - lai vai kur mēs pasaulē atrastos - sadarboties," viņa norāda.

Jaunieši jau izteikuši vēlmi, lai ''2x2'' nometne atkal notiktu Latvijā. Tas tad tagad ir tās organizatoru viens no uzdevumiem, nākamo sarīkot, iespējams, jau pēc diviem gadiem ar mērķi arī Latvijā to iedibināt kā tradīciju.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt