Dienas ziņas

No 1. decembra vieglajiem transportlīdzekļiem jābūt aprīkotiem ar ziemas riepām

Dienas ziņas

Jaunsardzes jubilejā skolu apmeklē formastērpos

Vidzemes slimnīcā atklāts moderns rehabilitācijas centrs

Neapdzīvotās telpās Valmierā mājvietu rod jaunais Vidzemes Rehabilitācijas centrs

Valmierā atklāts jaunais Vidzemes Rehabilitācijas centrs, kas durvis pacientiem vērs nākamā gada janvārī. Centra būvniecība izmaksājusi 6,66 miljonus eiro, un tajā pakalpojumus sniegs gan pacientiem, kuri preventīvi vēlēsies uzlabot savu veselības stāvokli, gan pacientiem ar akūtām un hroniskām saslimšanām. Pacientu pieraksti tiek pieņemti jau tagad.

Vidzemes slimnīcas jaunais Rehabilitācijas centrs ir iekārtots bijušā sporta un kultūras zāles korpusā. Telpas ilgstoši nebija apdzīvotas, un to stāvoklis pasliktinājās.

Ēka pārbūvēta, iegūstot telpu divos stāvos. Jaunajam centram ir atsevišķa ieeja ar centrālo halli, reģistratūru un apmeklētāju uzgaidāmajām telpām, bet savienojums ar esošo rehabilitācijas nodaļu nodrošina ērtu un komfortablu pārvietošanos starp telpām.

Jaunais rehabilitācijas centrs būs neatsverams ieguldījums, lai ārstētu pacientus pēc smagām traumām, insulta un dažādām vīrusu infekcijām, informēja Vidzemes slimnīcā. Centrs nodrošinās arī daudz un dažādus profilaktiskus pakalpojumus, lai cilvēki jau savlaicīgi varētu pievērsties sava veselības stāvokļa uzlabošanai.

"Šodien mēs atveram jaunas durvis uz medicīnisko rehabilitāciju un atveseļošanos Vidzemē. Mūsu jaunais rehabilitācijas centrs ir vairāk nekā tikai ēka – tas ir solījums, ka mēs rūpēsimies atbildīgi par katru iedzīvotāju un pacientu. Mēs esam pārliecināti, ka šis centrs kļūs par vienu no valstī modernākajiem un klientam draudzīgākajiem rehabilitācijas centriem, kurā tiks izmantotas jaunākās tehnoloģijas un sniegta augstākā līmeņa aprūpe," uzsvēra Vidzemes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Uģis Muskovs.  

Papildus jau esošajiem Vidzemes slimnīcas pakalpojumiem

jaunajā Vidzemes Rehabilitācijas centrā piedāvās zemūdens masāžas, Šarko dušu, cirkulāro dušu, trenažieru zāli, nodarbības baseinā, sāls istabu, sensoro istabu, robottehnoloģijas ergoterapeitiem un iekares skrejceļa sistēmu.

Centrā strādās gandrīz 40 ārsti. Vienlaicīgi rehabilitācijas centra telpās var atrasties aptuveni 80 cilvēki. Piekļūšanai pie jaunā Vidzemes Rehabilitācijas centra galvenās ieejas ir izbūvēta piebrauktuve, izvietotas velonovietnes un apmeklētājiem organizēta autostāvvieta 27 automašīnām. Pie paša rehabilitācijas centra ir autostāvvietas apmeklētājiem ar kustību traucējumiem.

Centra vadītāja Kristīne Matuka norādīja, ka īpaši piedomāts arī par bērniem ar autiskā spektra traucējumiem: "Esam pielāgojuši gan ergoterapijas telpas, gan arī sensoro istabu, kur šie pacienti varēs saņemt papildus terapijas, kas līdz šim mums nebija pieejamas."

Tieši ar dažāda veida rehabilitācijām, kuras būs gan valsts apmaksātas, gan arī par maksu no pacientu maciņa, paredzēts mazināt Vidzemes slimnīcas piepildījumu. Šobrīd tur nereti nonāk pacienti, kuri primārajā veselības aprūpē nesaņēma pienācīgu medicīnas pakalpojums, rezultātā saasinājums veselībā un jānonāk slimnīcā.

Centrs jau šobrīd atvēris pierakstu uz valsts apmaksāta fizioterapeita, ergoterapeita, audiologopēda pakalpojumiem. Pārējiem, kas nav ar speciālistu nosūtījumiem, pierakstu paredzēts sākt nākamnedēļ. Puse sniegto pakalpojumu jaunajā centrā būs valsts apmaksātie, bet otra puse – maksas pakalpojumi, pastāstīja Vidzemes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Uģis Muskovs.

Projekts izmaksājis 6,66 miljonus eiro, no tiem 2,32 miljoni eiro bijis Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna finansējums, 249 tūkstoši eiro – valsts budžeta finansējums, bet 4,09 miljoni eiro – Vidzemes slimnīcas līdzfinansējums.

Būvdarbus veica SIA "Aimasa", autoruzraugs SIA "NAMS" un būvuzraugs SIA "RS Būvnieks".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti