FOTO: Akcijā «Kabaci pret bankrotu!» rēzeknieši vēlas skaidrību par pilsētas finanšu nedienām

Reaģējot uz Rēzeknes finanšu nedienām, pie pilsetas domes vietējie iedzīvotāji, kuri vēlas skaidrību par pašvaldības finansiālajām grūtībām, piektdien rīkoja Miķeļdienas zibakciju "Kabaci pret bankrotu!".

Kā Latvijas Radio atklāja viena no akcijas organizatorēm Inga Zeltiņa, daļa rēzekniešu jūtas nesadzirdēta, jo pašvaldība nespēj atbildēt uz jautājumiem saistībā ar finanšu grūtībām.

Akcijas organizatore Inga Zeltiņa par "Kabaci pret bankrotu!"
00:00 / 03:34
Lejuplādēt

"Esam snieguši iesniegumu, lūguši skaidrot šo notikumu cēloņus un potenciālās sekas, iespaidu uz rēzekniešu ikdienu, bet pretim saņemam taisnošanos un valsts vainošanu," sacīja Zeltiņa.

Sanākušie rēzeknieši bija aicināti ne tikai atnest rudens veltes, bet arī izteikt savu novēlējumu domei. Visi saziedotie dārzeņi nonāks sociālā dienesta pārtikas skapī.

KONTEKSTS:

Rēzeknes pilsētas pašvaldība ir nonākusi smagā finansiālā situācijā – izdevumu segšanai šim gadam tai pietrūkst 3,9 miljonu eiro. Lai ietaupītu līdzekļus, pašvaldības vadības uzdevumā iestāžu un pārvalžu vadītāji ir sagatavojuši priekšlikumus darbinieku skaita samazināšanai. 

Rēzeknes pašvaldība sagatavoja rīcības plānu finansiālās situācijas uzlabošanai ilgtermiņā, taču pēc tā izvērtēšanas Finanšu ministrija neguva pārliecību, ka pašvaldība spēs pildīt savas saistības pret kreditoriem. Valsts kontrole paziņoja, ka veiks revīziju finanšu grūtībās nonākušajā Latgales pašvaldībā.

13. septembrī toreizējais vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Māris Sprindžuks ("Apvienotais saraksts") paziņoja par procesa uzsākšanu Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētāja Aleksandra Bartaševiča ("Kopā Latvijai") atstādināšanai no amata. Mērs to nodēvēja par politisku izrēķināšanos.

Jaunā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) vadītāja atklāja, ka ministrija izvērtē divus iespējamos variantus saistībā ar finanšu krīzi Rēzeknē – tikai Rēzeknes pilsētas mēra atstādināšanu no amata vai visas Rēzeknes domes atlaišanu, par ko tad būtu jālemj Saeimā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti