Dienas ziņas

Nomaina remontdarbu izpildītāju Zvejniekciema vidusskolā

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Arī šogad jaunais Salaspils dārziņš durvis vēl nevērs

Arī šogad Salaspils jaunais bērnudārzs durvis vēl nevērs

Kavēti būvdarbu nodošanas termiņi, strīdi par būvdarbu izmaksām un konflikti par būvniecības tehnisko dokumentāciju bija iemesls tam, lai Salaspils novada pašvaldība pirms gada vienpusēji lauztu līgumu ar būvkompāniju "Merks" par septītās pirmsskolas izglītības iestādes būvniecību novadā. Līdz ar to ne pērn un arī ne šogad jaunbūvējamais dārziņš, visticamāk, savas durvis vēl nevērs.

Salaspilietis Vitālijs cer, ka viņa abi divgadīgie bērni drīz varēs apmeklēt kādu no Salaspils bērnudārziem. Būtu jau jauki tikt jaunbūvētajā, cer tētis. "Mēs taisām visus dokumentus un pēc tam mēģināsim tikt bērnudārzā. Vai tas būs vaļā, neviens to nezina."

Pērn sāktais strīds Salaspils pašvaldībai ar būvuzņēmēju "Merks" beidzās ar līguma laušanu, un jaunbūvējamais bērnudārzs arī šogad, visticamāk, stāvēs tukšs. Abu pušu konflikts šobrīd tiek risināts tiesas ceļā.

"2021. gadā veikti darbi vairāk nekā miljona eiro apmērā, precīzi 1,3 miljonu eiro apmērā tā arī nav apmaksāti līdz pat šai dienai.

Viņu pusē ir veiktie darbi, viņu pusē ir objekts, un viņu pusē ir nauda, mums šobrīd nekā no tā nav, mums ir tikai atvērts tiesvedības process," teica SIA "Merks" juridiskās nodaļas vadītājs Jānis Sīlis.

Pašvaldībā skaidroja, ka tiesvedība nav ātrs process, tas arīdzan skar nenokārtotos rēķinus ar būvnieku. Tiek meklēts arī jauns būvnieks, kas pabeigs iesāktos un nepabeigtos darbus.

"Šobrīd jau ir izsludināta atbilstoši iepirkumu likumam apspriede ar pretendentiem, un jau septembra sākumā ir plānots izsludināt arī iepirkumu,"

skaidroja Salaspils novada pašvaldības Tehniskās daļas vadītājs Kalvis Margevičs.

Pašvaldība un "Merks" cer, ka konflikts tiks pēc iespējas ātrāk atrisināts.

Šobrīd rindā uz Salaspils novadā esošajiem bērnudārziem gaida nedaudz vairāk kā 200 bērnu, jaunajā dārziņā būtu paredzētas vietas aptuveni 270 bērniem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti