Siksnis Saeimas atbildīgās komisijas šīs nedēļas lēmumu vērtēja, kā "izkustēšanos no sastinguma punkta".
"Cīņa vēl nebūt nav galā, to vēl nevaram īsti saukt pat par uzvaru, jo nav skaidrs, par kādu finansējuma apjomu šobrīd runājam. Šobrīd ir noteikta tikai zemākā robeža – finansējums nedrīkst būt zemāks par 0,12%; šobrīd ir krietni zemāk, bet Eiropas vidējais līmenis ir 0,16%.
Vēl ir priekšā ir cīņa par to, lai finansējums tuvotos Eiropas vidējam līmenim," akcentēja Siksnis.
Sarunas par finansējuma apjomu paredzētas šovasar, un atkarībā no to rezultāta septembrī atsāksies diskusijas par Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas apvienošanu. "Ja nedabūjam papildu finansējumu, apvienošanai nav jēgas," piebilda Siksnis un pauda cerību, ka apvienotais medijs sāks strādāt 2025. gadā.
Salīdzinot ar Lietuvas un Igaunijas sabiedriskajiem medijiem, kuru finansēšanā izmaiņas notikušas jau labu laiku iepriekš, Latvijas sabiedriskie mediji "ir tur, kur lietuvieši un igauņi bija pirms 10–15 gadiem", sacīja Siksnis.
SEPLP vadītājs uzsvēra, ka sabiedriskajiem medijiem šobrīd netiek nodrošinātas pamatvajadzības. Gan Latvijas Radio, gan Latvijas Televīzijas ēkas ir novecojušas un ir vajadzīga jauna ēka. Kaimiņvalstīs tās jau tiek projektētas.
"Zaķusalas ēka ir būvēta 80. gados, tā ir divreiz par lielu mūsdienu televīzijai," piebilda Siksnis.
Tāpat abiem medijiem ir jāpāriet uz digitālo saturu, jo cilvēki arvien vairāk lieto medijus savos tālruņos un datoros.
KONTEKSTS:
Par sabiedrisko mediju apvienošanas un turpmākas attīstības scenārijiem sarunas ilgušas vairāk nekā desmit gadu. SEPLP 2021. gada februārī aicināja apvienot Latvijas Radio un Latvijas Televīziju 2024. gadā un mediju budžetu piesaistīt konkrētu nodokļu ieņēmumiem. Koncepcijas par sabiedrisko mediju apvienošanu un par finansēšanas modeli Saeimā iesniegtas atkārtoti novembrī, un šogad marta sākumā Saeima konceptuāli atbalstījusi ieceri par apvienotā sabiedriskā medija izveidi, taču vēlāk koalīcija vienojās nesteigties ar mediju apvienošanu un nevirzīt tālāk nepieciešamos likuma grozījumus, un tagad tiek pieļauts, ka medijus varētu apvienot nākamgad aprīlī.
Pirms lēmuma par apvienošanu politiķi arī vēlas sagaidīt redzējumu par turpmāko finansēšanu.