Dienas ziņas

Reģionos viedokļi par prezidenta amata kandidātiem – krasi atšķirīgi

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Pēkšņā brīvdiena Liepājā izraisa sarežģījumus

Pēkšņā brīvdiena Liepājā izraisa sarežģījumus skolu darba organizācijā

Saeimas lēmums pēkšņi pasludināt brīvdienu daļai iedzīvotāju radīja neizpratni, kā paspēt pārplānot dienu, kurš pieskatīs bērnus, kuram ir jādodas uz darbu un kuram nē. Arī Liepājā dažu iestāžu vadītāji neslēpa, ka, visu steigā organizējot, strādāts naktī.

"Ciet mums dārziņš. Hokejā uzvara. Jābrauc uz Rīgu sagaidīt hokejistus. Ļoti atvainojamies, ka tik vēlu tā ziņa," – tā šis rīts sākās tiem Liepājas bērnudārzu audzēkņu vecākiem, kuri kādu iemeslu dēļ nebija zinājuši, ka visā valstī noteikta brīvdiena un pirmsskolas izglītības iestādes nestrādā.

Liepājnieks Toms: "Pašiem jau brīvdiena šodien, bet nu bišķi plāni ir pajaukti. Ko darīt – būs ģimenes diena."

Liepājnieks Ivans: "Mēs, protams, priecājamies par liekām brīvdienām, bet no rīta bija neliels haoss."

Bērnudārza "Saulīte" vadītāja Dina Jaunzeme stāstīja, ka par neplānoto brīvdienu uzzināts pēc pusnakts, tad zvanīts izglītības pārvaldei, audzinātājām, ēdinātājiem, lai saprastu, kā operatīvāk piemēroties izmaiņām. Būtībā visa plānošana notikusi naktī.

"Šodien mēs, ikviens sabiedrības loceklis zinām, cik smaga ir bronza. Domāju, ja kāds to varēja izdarīt tur, tad mums šodien tas jāvar izdarīt šeit," vērtēja Jaunzeme.

"Trīs iestādēs ir mazs skaits bērnu, kuri atstāti, jo tie ir vai nu mediķu bērni, vai operatīvā dienesta bērni. Tad lūdzām visus līdz pulksten 12 rast iespēju šos bērnus izņemt no iestādes," stāstīja Liepājas Izglītības pārvaldes vadītāja Kristīne Niedre-Lathere.

Izglītības jomā šodien arī atrisināta problēma ar 9. klašu eksāmenu – proti, pēc tā norises skolēnu darba lapas pa pastu tiek sūtītas uz Rīgu, taču pedagogi šorīt attapās pie slēgtām pasta durvīm brīvdienas dēļ, līdz ar to liepājnieku eksāmena lapas nakti aizvadīs slēgtā seifā un tiks nosūtītas tikai rīt.

"Labošanas process kamēr ilgs, varētu būt neliela laika nobīde. Tagad galvenais, lai darbi būtu drošās vietās, drošās rokās," piebilda Niedre-Lathere.

Tagad skolām un bērnudārziem vēl jārēķina, cik darbiniekiem tomēr šodien nebija brīvdiena un līdz ar to pienākas dubulta samaksa.

Tas pats attiecas uz visiem mediķiem, kuri šodien strādāja Liepājas reģionālajā slimnīcā, kā arī citiem pašvaldības darbiniekiem, kuri nodrošināja pamatpakalpojumus.

"Protams, ka viss ir radījis papildu stresu no rīta un liekas nervu šūnas tika sadedzinātas. Tiek risināts, lai kompensētu tiem cilvēkiem, kuriem bija jāstrādā šo darba dienu brīvdienā," norādīja Liepājas valstspilsētas domes sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne.

Cik neplānotā brīvdiena izmaksās Liepājas budžetam, pagaidām vēl nav aprēķināts.

Arī Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas pārvaldē atzina, ka šodienas darbs ostas uzņēmējiem un rūpnīcu saimniekiem algu ziņā izmaksās vairāk, bet, cik esot zināms, visi strādā pēc ierastā grafika, jo tik ātri pārplānot darbus ir sarežģīti. 

KONTEKSTS:

Latvijas vīriešu hokeja izlase svētdien Tamperē, ar 4:3 papildlaikā pieveicot ASV, pasaules čempionātā izcīnīja bronzas medaļas.

Saeima ārkārtas sēdē svētdien par godu hokeja izlases augstajam sasniegumam lēmusi pirmdienu, 2023. gada 29. maiju, pasludināt par svētku dienu, Latvijas hokeja komandas 2023. gada pasaules hokeja čempionāta bronzas medaļu ieguves dienu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
A grupa Punkti
ASV
ASV
20
Zviedrija
Zviedrija
18
Somija
Somija
16
Vācija
Vācija
12
Dānija
Dānija
8
Francija
Francija
4
Austrija
Austrija
3
Ungārija
Ungārija
3
B grupa Punkti
Šveice
Šveice
19
Kanāda
Kanāda
15
Latvija
Latvija
13
Čehija
Čehija
13
Slovākija
Slovākija
11
Kazahstāna
Kazahstāna
7
Norvēģija
Norvēģija
6
Slovēnija
Slovēnija
0

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti