Dienas ziņas

Pēkšņā brīvdiena Liepājā izraisa sarežģījumus

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Negaidīta brīvdiena. Ko par to saka iedzīvotāji?

Negaidītā brīvdiena gan jauc plānus, gan ļauj priecāties par hokejistu panākumiem

Negaidīta brīvdiena – tā par šo dienu saka iedzīvotāji reģionos. Ne vienam vien tā sākusies ar bažām, vai būs kur likt bērnus, vai tiks pie ārsta, kā kursēs autobusi. Taču kopumā uzrunātie cilvēki priecājās par Latvijas panākumiem hokejā.

Saeimas steidzamā kārtā pieņemtais lēmums par brīvdienu pirmdienā sociālajos tīklos izraisījis emociju izvirdumu – liela daļa lēmuma pieņēmējus par to kritizēja, daļa aicināja izbaudīt brīvdienu un priecāties. Ielās "Skrundas TV" sastapa cilvēkus, kuri gan izbaudīja, gan strādāja.

Liepājā ielu remontdarbi nav apstājušies, arī puķēm cilvēku brīvdiena nenāktu par labu.

"Es zinu, ka ir brīvdiena, bet neesmu jautājis par samaksu. Iespējams, ka dubultā, bet nu mums ir ziedi, un tie ir obligāti jālej. Nedrīkst neliet," sacīja liepājnieks Normunds.

Rosība arī Skrundas vidusskolas ēdnīcā. Pirmdiena nāca kā pārsteigums, jāēdina daudz mazāk bērnu, bet ar tukšu vēderu nevar atstāt eksāmena licējus un tā rīkotājus.

"Nu mēs jau pēc tā kovida laika esam palikuši tik fleksibli, ka pielāgojamies jebkurai situācijai. Sanāca šoreiz tā kā vairāk kafejnīcā, ko pasūta, bišķiņ jāpagaida, un tad uztaisām," stāstīja SIA "Cepliņi" valdes priekšsēdētāja Zane Stepanova.

Arī Valmieras novadā pielāgojās. Ierastā režīmā strādāja gan slimnīca, gan atkritumu apsaimniekotāji, nestrādāja, piemēram, bibliotēkas. Bērnudārzos nodrošinātas dežūrgrupas. Skolās notika eksāmeni.

"Pats svarīgākais sākumā bija no rīta saprast, kā sabiedriskais transports strādā, pēc darbadienu režīma un grafika, jo arī mums skolēnu autobusu maršruti tiek nodrošināti. Līdz ar to tā bija arī svarīga ziņa, jo bērniem ir uz eksāmeniem jānokļūst un arī uz skolām un dārziņiem, kam tas ir nepieciešams," sacīja Valmieras novada pašvaldības pārstāve Kristīne Melece.

Ne viens vien no uz ielas satiktajiem cilvēkiem atzina, ka diena bija jāpārplāno.

Ķekavas novada iedzīvotāja Laine: "Jā, mums uz izlaidumu bija jāgatavojas, tas mums izjauca plānus, gan puķes nopirktas bija šodien, gan kūka, pārcelsies, droši vien rīt mēģinās."

Daugavpilietis Edgars: "Plāni kardināli mainījās, uz darbu nav jāiet, uz skolu arī. Mēs tagad visi kopā pastaigājamies, bildējamies."

Liepājniece Kristīne: "Nedaudz ietekmē. Man arī vajadzēja asins analīzes nodot bērnam. Es domāju, būs vai nebūs viņiem brīvs. Bet izrādās, ka viņi strādā."

Daugavpiliete Marina: "Bija pieraksts pie ārsta, nepieņem, tur aizgāju, arī nestrādā, bērnudārzs nestrādā, ārsts nestrādā, bet tā principā nekā neietekmē. Esmu bezdarbniece."

Satikti arī cilvēki, kas atzina, ka bauda šo dienu. 

Liepājniece Zane: "Lieliski, es noliku mašīnu, re, ku’, bezmaksas. Izmantoju brīvdienu. Izlikām karogu pie mājas un priecājamies."

Ķekavas novada iedzīvotājs Kārlis: "Es, par laimi, esmu valsts iestādē, tāpēc viss kārtībā, sieva ir komercsektorā, tad es šodien ar bērniem. Svinam, svinam, iesim noskatīsimies vēl datorā, kā sagaidīja, tajā burzmā nelīdām iekšā."  

Liepājnieks Žanis: "Ideāli. Es varēju atpūsties, pavadīt ar bērnu laiku. Vinnējām tomēr hokejā, tā ir vēsture."

KONTEKSTS:

Latvijas vīriešu hokeja izlase svētdien Tamperē, ar 4:3 papildlaikā pieveicot ASV, pasaules čempionātā izcīnīja bronzas medaļas.

Saeima ārkārtas sēdē svētdien par godu hokeja izlases augstajam sasniegumam lēmusi pirmdienu, 2023. gada 29. maiju, pasludināt par svētku dienu, Latvijas hokeja komandas 2023. gada pasaules hokeja čempionāta bronzas medaļu ieguves dienu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
A grupa Punkti
ASV
ASV
20
Zviedrija
Zviedrija
18
Somija
Somija
16
Vācija
Vācija
12
Dānija
Dānija
8
Francija
Francija
4
Austrija
Austrija
3
Ungārija
Ungārija
3
B grupa Punkti
Šveice
Šveice
19
Kanāda
Kanāda
15
Latvija
Latvija
13
Čehija
Čehija
13
Slovākija
Slovākija
11
Kazahstāna
Kazahstāna
7
Norvēģija
Norvēģija
6
Slovēnija
Slovēnija
0

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti