Mobilo sakaru operatori: Hokejistu sveikšanas laikā pie Brīvības pieminekļa bijusi liela tīkla noslodze

Mobilā sakaru tīkla noslodze Brīvības pieminekļa apkārtnē, sagaidot Latvijas hokeja izlasi no pasaules čempionāta hokejā, bijusi ļoti liela, atklāja mobilo sakaru operatori.

"Tele2" sabiedrisko attiecību vadītājs Latvijā Oskars Fīrmanis norādīja, ka tīkla noslodze bijusi  lielāka nekā Jaunā gada svinību laikā.

"Tā kā Brīvības pieminekļa apkārtnē bija pulcējies ļoti liels skaits hokeja izlases atbalstītāju un daudzi no tiem vēlējās pieslēgties televīzijas tiešraidei, kā arī aktīvi izmantoja sociālos tīklus, lai dalītos ar emocijām, mobilā sakaru tīkla noslodze bija ļoti liela," sacīja Fīrmanis.

Arī mobilo sakaru operatora "Bite Latvija" korporatīvo un sabiedrisko attiecību vadītāja Una Ahuna-Ozola aģentūrai LETA apstiprināja, ka novērota par 50% lielāka bāzes staciju noslodze Brīvības pieminekļa apkārtnē.

Vienlaikus viņa norādīja, ka "Bite Latvija" radio tīklā atvēra papildu 3G pārklājumu, lai klātesošajiem atvieglotu iespēju sazvanīties. 

Pēc Ahunas-Ozolas teiktā, šobrīd situācija ir stabilizējusies.

Savukārt "Latvijas mobilā telefona" (LMT) pārstāvis Valdis Jalinskis aģentūrai LETA norādīja, ka globāli sakaru traucējumi tīklā nav novēroti, bet, protams, pie Brīvības pieminekļa vērojama būtiski lielāka sakaru noslodze nekā ikdienā un citos svētkos.

"Esam palielinājuši tīkla jaudu tuvākajā apkārtnē, bet aicinām cilvēkus baudīt pozitīvās emocijas klātienē, nevis telefonos," norādīja Jalinskis.

Pirmdien bija traucēta Latvijas Televīzijas (LTV) tiešraide no Latvijas hokeja izlases sagaidīšanas no pasaules čempionāta hokejā, un netika saņemts signāls no Brīvības pieminekļa.

LTV norādīja, ka tiešraide bija traucēta lielā interneta noslogojuma dēļ.

Tikmēr Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (SEPLP) pieprasījusi LTV valdei sniegt paskaidrojumu par tiešraides pilnā apjomā nenodrošināšanu no pasākuma pie Brīvības pieminekļa, teikts SEPLP paziņojumā.

Pirmdien desmitiem tūkstošu cilvēku pie Brīvības pieminekļa Rīgā sagaidīja Latvijas hokeja izlasi, kas pasaules čempionātā izcīnīja bronzas medaļas.

KONTEKSTS:

Latvijas vīriešu hokeja izlase svētdien Tamperē, ar 4:3 papildlaikā pieveicot ASV, pasaules čempionātā izcīnīja bronzas medaļas.

Saeima ārkārtas sēdē svētdien par godu hokeja izlases augstajam sasniegumam lēmusi pirmdienu, 2023. gada 29. maiju, pasludināt par svētku dienu, Latvijas hokeja komandas 2023. gada pasaules hokeja čempionāta bronzas medaļas ieguves dienu.

Pirmdien, 29. maijā, Latvijas hokeja valstsvienība atgriezās mājās no pasaules čempionāta. Lai svinētu hokejistu panākumu, valstī izsludināto svētku dienu vairāki tūkstoši cilvēku pavadīja pie Brīvības pieminekļa, kur tika sagaidīta un īpašā pasākumā godināta Latvijas hokeja izlase.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
A grupa Punkti
ASV
ASV
20
Zviedrija
Zviedrija
18
Somija
Somija
16
Vācija
Vācija
12
Dānija
Dānija
8
Francija
Francija
4
Austrija
Austrija
3
Ungārija
Ungārija
3
B grupa Punkti
Šveice
Šveice
19
Kanāda
Kanāda
15
Latvija
Latvija
13
Čehija
Čehija
13
Slovākija
Slovākija
11
Kazahstāna
Kazahstāna
7
Norvēģija
Norvēģija
6
Slovēnija
Slovēnija
0

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti