Prokurore uzņēmējam Trubko krimināllietā par 2,1 miljona kukuli lūdz piespriest 3 gadu cietumsodu

Prokurore uzņēmējam, AS "Rīgas namu apsaimniekotājs" valdes priekšsēdētājam Igoram Trubko par 2,1 miljona eiro liela kukuļa piedāvāšanu Rīgas domes "Par!/Progresīvie" frakcijas vadītājam Mārtiņam Kossovičam lūdz piespriest trīs gadu cietumsodu, kā arī četru gadu liegumu nodarboties ar jebkāda veida komercdarbību.

Tāpat prokurore lūdz piespriest naudas sodu "Rīgas namu apsaimniekotājam" 200 minimālo algu apmērā jeb 124 000 eiro.

KNAB iepriekš informēja, ka saskaņā ar iegūtajiem pierādījumiem kukulis piedāvāts, lai uzņēmēja pārstāvētā kompānija uzvarētu koncesijas konkursā un pārņemtu daļu no pašvaldības namu apsaimniekošanas uzņēmuma "Rīgas namu pārvaldnieks" (RNP) apsaimniekotajām mājām.

Uzņēmējs esot norādījis Kossovičam, kādi būtu "Rīgas namu apsaimniekotājam" labvēlīgi koncesijas konkursa nolikuma nosacījumi.

Kossovičs žurnālistiem atzina, ka informējis KNAB par kukuļa piedāvājumu. 

Krimināllietā paredzēta arī piespiedu ietekmēšanas līdzekļa piemērošana juridiskajai personai – "Rīgas namu apsaimniekotājam".

KONTEKSTS:

"Rīgas namu apsaimniekotājs" 2021. gada pavasarī piedāvāja eksperimenta kārtā pārņemt atsevišķas RNP mājas. Uzņēmums bija noskatījis 60 mājas ar labiem uzkrājumiem.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka Trubko kopš 2018. gada pavasara ir "Rīgas namu apsaimniekotāja" valdes priekšsēdētājs. Viņš ir arī norādīts kā uzņēmuma patiesais labuma guvējs jeb pastarpināts īpašnieks. Otra kompānijas līdzīpašniece ir Taisa Štāle. 2021. gadā uzņēmums apgrozīja 2,9 miljonus eiro un strādāja ar 115 062 eiro peļņu.

Informācija KNAB mājaslapā liecina, ka Trubko laikā no 2002. līdz 2013. gadam atbalstījis divas partijas, kopumā ziedojot 49 904 eiro. Uzņēmējs ziedoja Reformu partijai (Zatlera Reformu partijai) un Latvijas Sociāldemokrātiskajai strādnieku partijai, kura savulaik bija pie varas Rīgas domē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti