Miķeļi zemkopim ir svarīgs pieturas punkts – padarīti nozīmīgākie lauku darbi un pienācis laiks savākto ražu celt saulītē, svinot ražas svētkus. Tirgus laukumā acis priecē Latvijas laukos augušu ķirbju kaudzes, ābolu, bumbieru, dzērveņu un brūkleņu grozi. Saimnieces piedāvās pašu gatavotus ievārījumus, sierus, kārdinošus, spīdīgus pīrāgus un pašceptu maizi.
"Diennakti cepu, saldskābmaizi latvieši mīl, rudzītis ir otrajā vietā. Un klinģeris, bez klinģera nav tirgus," stāstīja maizes cepējs Andrejs.
"Raža ir ļoti laba, bumbieri izauguši lieli, gaida klientus, esam tepat no Dienvidkurzemes," tikmēr teica bumbieru saimnieks Rolands.
Amatnieku teltīs iespējams atrast gan etnogrāfiskus, gan mūsdienīgus linu izstrādājumus, rotas, koka karotes un keramiku.
"Sūdzēties nevar, apmeklētāju daudz, diena patīkama," noteica gadatirgus dalībnieks Egons.
Vairāki gadatirgus apmeklētāji saka, ka Miķeļdienas gadatirgus apmeklējums jau kļuvis par tradīciju. Šeit iespējams iegādāties ne tikai pašu rokām radīto, bet arī priecēt acis.
Ražas bagātības svētkos kopā var izdziedāt tautas dziesmas un iet rotaļās.
"Noteikti bija jānāk, neesmu pirmo reizi, bet man te ļoti patīk!" sajūsmā bija Jana.
"Ļoti laba vieta, forši, kur pavadīt laiku, skan koncerts," piebalsoja gadatirgus apmeklētājs Dāvids.
Lielu interesi par latviešu ēdieniem un amatnieku izstrādājumiem izrādīja arī ārvalstu tūristi, kurus šodien Vecrīgā varēja sastapt daudz lielākā skaitā nekā citās dienās.