Pieaugot sabiedroto klātbūtnei Ādažos, pieaug arī nepieciešamība pēc plašākas un modernākas militārās bāzes. Trešdien atklātas jaunas tanku novietnes, ekipējuma noliktavas, kā arī veikti citi infrastruktūras uzlabošanas darbi.
"Šis projekts pārsniedz 7 miljonus eiro. Ir tikai vēl viena apņemšanās – apkarot iespējamo agresiju, kas notiek apkārt. Tā ir arī daļa no Kanādas saistībām, lai palielinātu savus spēkus šeit. Mēs šeit ievedam vairāk spēku, vairāk cilvēku. Mēs apmācām savus cilvēkus, ievedam arī aprīkojumu. Un tad mēs arī izvietojam aprīkojumu šajā infrastruktūrā," skaidroja Kanādas bruņoto spēku pavēlniecības Latvijā komandieris, pulkvedis Džeims Smits.
"Kāpēc mums vajadzīgi mūsu tanki šeit?
Ja mēs atstāsim tos Kanādā, tos būs grūti atvest uz Latviju tad, kad tas nepieciešams. Tāpēc ekipējumu novietošana šeit mums nodrošinās elastību reaģēt uzreiz."
Būvniecības projekti uzsākti 2023. gadā un īstenoti apmēram gada laikā. Tos finansē Kanāda un Spānija.
Aizsardzības ministrijas parlamentārais sekretārs Atis Švinka ("Progresīvie") norādīja, ka projekts apliecina Kanādas spējas darboties ātri:
"Kanāda ir vadošā valsts tieši Multinacionālajā brigādes formātā un uzņemas milzu atbildību un līderību. Un šis projekts ir viens milzīgs apliecinājums tam, ka ļoti īsā laikā Kanāda ir spējusi novadīt šo projektu. Gada laikā uzbūvēt. Un no idejas līdz realizācijai ir ļoti īss laiks. Un šī sadarbība aizsardzības un militārajā sfērā ir ļoti svarīga."
Arvien attīstoties, iespējamajam agresoram tiek sūtīts signāls, ka mēs kopā ar sabiedrotajiem esam gatavi aizstāvēt savu valsti.
"Protams, lai agresors redz, ka mūsu spējas ar katru dienu pieaug un mēs paliekam ar katru dienu drošāki," sacīja Švinka.
Kanādas vadīto NATO daudznacionālo brigādi sastāda 14 valstis. To veidos vairāk nekā 3500 karavīru. Pilnu gatavību tā sasniegs līdz 2026. gadam.