VISC: Pirmdien plānotie centralizētie eksāmeni notiks

Valsts izglītības satura centrs (VISC) norāda, ka pirmdien, 29. maijā, skolēnu plānoto pārbaudījumu norise notiks atbilstoši eksāmenu grafikam. Ar šādu paziņojumu VISC nācis klajā, ņemot vērā medijos un publiskajā telpā izskanējušas dažādas versijas par to, ka pirmdiena, 29. maijs, Latvijā varētu tikt pasludināta par oficiālu brīvdienu.

"Aiz katras lielās uzvaras ir arī tās mazās, kas ved tālāk uz jaunām iespējām, tāpēc turēsim īkšķus par katru no vairāk nekā 20 000 skolēnu, kuriem, Latvijas hokeja izlases panākumu iedvesmotiem, būs iespēja parādīt savu sniegumu noslēguma pārbaudījumos," teikts VISC paziņojumā.

29. maijā plānota divu eksāmenu norise. 20 000 skolēnu kārtos 9. klases centralizēto eksāmenu latviešu valodā, savukārt aptuveni 700 skolēnu kārtos augstākā līmeņa eksāmenu dizainā un tehnoloģijās.

Šis ir pirmais mācību gads, kad visi skolēni gan pamata, gan vidējās izglītības posmā kārto eksāmenus atbilstoši jaunajam mācību saturam, un pirmo reizi šajā mācību gadā noslēguma pārbaudījumi 9. klases skolēniem tiks vērtēti centralizēti.

KONTEKSTS:

Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns ("Apvienotais saraksts") pavēstījis, ka tiek strādāts, lai par godu Latvijas hokejistu izcīnītajām bronzas medaļām pirmdienu, 29. maiju, Latvijā varētu noteikt par brīvdienu.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība") norādījis, ka par oficiālu brīvdienu Latvijā var lemt tikai Saeima, un aicinājis darba devējus "būt elastīgiem".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti