«Latvijas pasts» izdos Hartmaņa muižai veltītu pastmarku

Latvijas Pasts papildinās pastmarku sēriju "Latvijas muižas" – tās otrais izdevums veltīts Hartmaņa muižai Rīgā, Kalnciema ielā, informēja pastā.

Jaunās pastmarkas dizainu miniatūras gleznas formā veidojis mākslinieks, Latvijas Mākslas akadēmijas profesors un bijušais rektors Aleksejs Naumovs. Filatēlijas jaunumus sākotnēji varēs iegādāties lielāko pilsētu pasta nodaļās, kā arī Latvijas Pasta e-veikalā. 

Pastmarkas pirmās dienas zīmogošana paredzēta 31. martā Rīgas 10. pasta nodaļā Elizabetes ielā 41/43 no plkst.9 līdz 18.

Uz otrās Latvijas muižas sērijas pastmarkas redzama Hartmaņa muižas ēka, kas atrodas Rīgā, Kalnciema ielā. Pastmarka izdota 50 000 eksemplāru tirāžā, un tās nominālvērtība ir 1,88 eiro, kas atbilst 12. grupas valstu vēstuļu korespondences apmaksai svara kategorijā līdz 20 gramiem. 

Līdz ar pastmarku izdota arī speciāla aploksne 500 eksemplāru tirāžā. 

Pastā norādīja, ka Hartmaņa muižas komplekss ir viens no skaistākajiem Kalnciema ielas unikālās kultūrainavas elementiem. Gadu laikā īpašums bijis vairākkārt sadalīts, taču patlaban tas atkal apvienots vienā teritorijā. Muižas kompleksā ietilpst vecā un jaunā ēka, kā arī palīgēkas, tāpat saglabājusies daļa no muižas parka. Vecā dzīvojamā ēka celta aptuveni 1786. gadā vai neilgi pirms tam. Hartmaņa muiža iekļauta valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā. 

Latvijā ir vairāk nekā 1000 muižu, kuru liktenis bieži vien bijis visai skarbs, tāpēc Latvijas Pasts ar pastmarku starpniecību iepazīstina ar Latvijas muižu vēsturi un arhitektūras stilu attīstību gadsimtu gaitā. 

Pastmarku sērijas "Latvijas muižas" pirmā pastmarka izdota 2022. gadā, un tā tika veltīta Švarcmuižas ēkai, kas atrodas Rīgā, Daugavgrīvas ielā. Visas Latvijas muižu sērijas pastmarkas iespējams redzēt te

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti