Dienas ziņas

Lielvārdes militāro bāzi pametīs Vācijas iznīcinātāji

Dienas ziņas

Naida runa internetā – izplatīta, veicina pašcenzūru

Kampaņā izgaismo iespējamus seksuālās vardarbības gadījumus

Policija izmeklē Bērnu aizsardzības centra kampaņā atklātos iespējamos seksuālās izmantošanas gadījumus

Bērnu aizsardzības centra (BAC) kampaņā atklāti, iespējams, divi bērnu seksuālas izmantošanas gadījumi. Par to ziņots Valsts policijai, kas sākusi izmeklēšanu. Vai pēc informācijas nodošanas tiesībsargājošām iestādēm šie bērni kā pasargāti no iespējamajām varmākām, šobrīd neviens neatklāj. 

Līdz šim BAC kampaņas "Saruna pasargā" laikā saņemti teju 170 zvani, un vismaz divi no tiem radīja ekspertiem lielas bažas par iespējamu bērnu seksuālu izmantošanu

BAC Uzticības tālruņa nodaļas vadītāja Lāsma Lagzdiņa norādīja: "Ir bijuši divi gadījumi, kad mums iesniedz informāciju par iespējamu seksuālu vardarbību pret bērnu, un mēs esam nosūtījuši informāciju institūcijām, kas attiecīgi savu kompetenču ietvaros par to var veikt izmeklēšanu."

Bērnu aizsardzības centra (BAC) uzticības tālrunis
Bērnu aizsardzības centra (BAC) uzticības tālrunis

Pusaudzis stāstījis, ka pilngadīgs vīrietis aizticis bērna intīmās ķermeņa daļas pret viņa gribu. 

"Esam bijuši spiesti lūgt, lai zvanītājs sniedz arī informāciju, ja tas ir bijis tiešs seksuāls vardarbības gadījums," piebilda BAC pārstāve.

Informācija nodota Valsts policijai, kura sākusi izmeklēšanu, kriminālprocess pagaidām rosināts nav. 

Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes galvenā speciāliste, psiholoģe Dace Landmane norādīja: "Bērni, kuri iesaistīti seksuāla rakstura noziegumos, var piedzīvot apjukumu un izjust dažādas nepatīkamas emocijas, kā, piemēram, bailes, kaunu un vainas sajūtu. Turklāt bērni ne vienmēr saprot, ka ar viņu tiek veikta seksuāla rakstura noziegums."

Nav zināms, vai abi bērni, kuri, iespējams, saskārušies ar seksuālo vardarbību, pašlaik tiek pasargāti.

BAC norādīja, ka informācija nodota policijai, savukārt policija apstiprināja, ka notiek izmeklēšana. 

Tikmēr jaunieši Liepājā atzina, ka seksuālu vardarbību viņiem pašiem varētu būt grūti atpazīt. Vēl grūtāk, ja tas skar kādu citu, ne pašu. 

Piemēram, Liepājas Raiņa vidusskolas skolniece Keitija pauda: "Es domāju, ka tas vispārīgi izpaužas ķermeņa valodā, bet to ir ļoti grūti atpazīt, tas nav viegli."

Liepājas Raiņa vidusskolas psiholoģe Evija Ivanova uzsvēra, ka šādi gadījumi var palikt nepamanīti, jo ne vienmēr informācija nonāk līdz skolotājiem. "Skolā mēs saskaramies ar šo tēmu – ir bijuši smagāki gadījumi. Bet ir arī tādi preventīvie pasākumi, ko mēs veicam, klasēs pa grupiņām runājot par to, ko mēs varam darīt internetā, kādas bildes vai informāciju mēs varam sūtīt," stāstīja psiholoģe.

Pērn Valsts policija fiksējusi 293 noziedzīgus nodarījumus pret tikumību un dzimumneaizskaramību, kuros cietuši bērni. Analizējot vidi, kurā visbiežāk notiek šāda vardarbība, secināts, ka 59% gadījumu tā notikusi reālajā vidē, bet 41% – interneta vidē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti