Panorāma

Apelācijas instance Lembergu soda ar cietumsodu

Panorāma

Saeimas komisija atbalsta Osipovas kandidatūru Augstākās tiesas tiesneses amatam

ZZS neplāno atteikties no sadarbības ar Lembergu

ZZS neatteiksies no sadarbības ar Lembergu; Siliņa nevēlas notiesātā ietekmi uz koalīciju

Zaļo un Zemnieku savienība no sadarbības ar partijas "Latvijai un Ventspilij" vadītāju Aivaru Lembergu neatteiksies arī pēc notiesājoša sprieduma otrajā tiesu instancē. Partijā norāda, ka tiesas spriedums vēl nav stājies spēkā un to ir iespējams pārsūdzēt. Savukārt premjere Evika Siliņa ("Jaunā Vienotība") uzsver, ka viņas vadītā valdība stingri norobežojas no sankciju sarakstā iekļautām personām un attiecībā uz Lembergu nekas nav mainījies.

Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) Saeimas deputāti pagaidām neplāno pārskatīt savu attieksmi pret sadarbības partijas "Latvijai un Ventspilij" pārstāvi un bijušo Ventspils mēru Aivaru Lembergu, kuram trešdien tika piespriesti četri gadi cietumā un mantas konfiskācija.

"Mūsu attieksme nav mainījusies. Tiesiskā valstī procesam jānorit līdz galam. Tik ilgi esam gaidījuši, pagaidīsim, lai process noslēdzās līdz galam trešājā instancē," sacīja ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Harijs Rokpelnis.

Arī ZZS Saeimas frakcijas deputāts Andrejs Vilks uzsvēra, ka šis ir tikai otrās instances spriedums. "Paliek vēl nākamā instance. Spriedums nav stājies spēkā, un viņa [Lemberga] vaina vēl nav pilnībā pierādīta," pauda Vilks.

Savukārt premjere Evika Siliņa ("Jaunā Vienotība") uzsvēra, ka viņas vadītā valdība stingri norobežojas no sankciju sarakstā iekļautām personām un attiecībā uz Lembergu nekas nemainās, šādām personām nav vietas pie koalīcijas galda.

"Es paļaujos, ka ZZS paši zina, kādā veidā viņi nākotnē redz savu darbu attiecībā ar notiesāto, sankcijām pakļauto personu.

Bet katrā ziņā man ir svarīgi, lai mūsu koalīcijai nekādā ziņā nebūtu nekādas negatīvas ietekmes no sankcijām pakļautām vai notiesātām personām. Tāpēc man arī jāsaka, ka es esmu gandarīta, ka Kūtra kungs, kas izteicās nesaprotami sabiedrībai un arī man par to, ka viņš vēlētos konsultēties ar tiesātām personām, nav šobrīd Saeimas vadītāja amatā," Latvijas Radio sacīja Siliņa.

Savukārt finanšu ministrs Arvils Ašeradens ("Jaunā Vienotība") Latvijas Televīzijas raidījumā "Šodienas jautājums" atzina, ka "ir daži pārsteigumi – sods ir samazināts", taču koalīcijā "līnijas ir skaidri novilktas", un pēc tiesas sprieduma šobrīd nekādu izmaiņu koalīcijas darbā nav.

"Koalīcija turpina darbu, neredzu, ka ir nepieciešamas kādas izmaiņas," sacīja Ašeradens.

Arī "Progresīvo" Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Andris Šuvajevs piebilda, ka "svarīgie punkti ir atrunāti koalīcijas līgumā" un pašlaik valdība ir koncentrējusies uz nākamā gada budžetu.

Tikmēr divas dienas pirms apgabaltiesas pasludinātā sprieduma Saeimas priekšsēdētāja Daiga Mieriņa (ZZS) Latvijas Televīzijas raidījumā "Šodienas jautājums" norādīja, ka pēc tam, kad būs zināms otrās instances spriedums, attieksme pret Lembergu tiks vērtēta ZZS frakcijā.

Mieriņas preses pārstāve trešdien vēlreiz apliecināja, ka

Saeimas spīkere lūgs šo jautājumu izskatīt frakcijas sēdē, jo Mieriņa atbildot par saviem vārdiem.

Ekonomikas ministrs Viktors Valainis (ZZS) "Šodienas jautājumā" trešdienas vakarā atzina, ka jau trešdien bijusi viedokļu apmaiņa ZZS frakcijā par šo spriedumu. Valainis uzsvēra, ka dzīvojam tiesiskā valstī, abas puses jau ir pateikušas, ka otrās instances tiesas spriedumu pārsūdzēs, tādēļ viņš aicināja neizdarīt secinājumus tiesnešu vietā.

KONTEKSTS:

Līdzīgi kā pirmās instances tiesa arī apgabaltiesa bijušo Ventspils mēru Aivaru Lembergu atzina par vainīgu virknē koruptīvu noziegumu, bet samazināja sodu līdz četriem gadiem cietumā, konfiscējot mantu – vairāku uzņēmuma daļu, transportlīdzekļu, nekustamo īpašumu. Soda izciešanas laikā ieskaitīts iepriekš ieslodzījumā un mājas arestā pavadītais laiks.

Lembergs atzīts par vainīgu kukuļņemšanā, naudas atmazgāšanā, neatļautā dalībā mantiskā darījumā, dokumentu viltošanā. Bet attaisnots apsūdzībās par savu īpašumu slēpšanu, lēmumu pieņemšanu, atrodoties interešu konfliktā, un dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu.

Gan prokurors, gan Lembergs sola spriedumu pārsūdzēt Augstākajā tiesā.

Šajā lietā cietumsods un konfiskācija piespriesta arī Lemberga dēlam Anrijam Lembergam un uzņēmējam Ansim Sormulim.

Lemberga krimināllieta tiesā tiek skatīta kopš 2009. gada.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti