Aizkavētās Krievijas pilsoņu pensijas Latvijā varētu izmaksāt līdz nākamās nedēļas beigām

Aizkavējušās Krievijas pensijas Latvijā dzīvojošajiem Krievijas pilsoņiem varētu izmaksāt līdz nākamās nedēļas beigām. To Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" sacīja Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) preses sekretāre Iveta Daine.

VSAA ir saņēmusi ziņas no Krievijas Pensiju un sociālās apdrošināšanas fonda, ka no korespondentbankas atgūti pensijām paredzētie līdzekļi, kas iepriekš aizķērušies bankā. Līdz ar to šonedēļ tikšot veikts atkārtots pārskaitījums. 

Līdzekļi varētu tikt saņemti ceturtdien vai piektdien, pieļāva VSAA pārstāve, līdz ar ko pensiju izmaksa Krievijas pilsoņiem varētu notikt līdz nākamās nedēļas beigām. 

VSAA pārstāve neprognozēja, cik Krievijas pilsoņu Latvijā varētu pietrūkt līdzekļu bez pensijas saņemšanas. Viņa atkārtoti atgādināja, ka Krievijas pilsoņi nepieciešamības gadījumā var vērsties pēc palīdzības savas pašvaldības sociālajā dienestā. 

Tikmēr Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Rihards Kols (Nacionālā apvienība) norādīja, ka šāda situācija nav izveidojusies pirmo reizi, jo arī pagājušā gada pavasarī Krievijas pensijas aizkavējušās. 

KONTEKSTS:

Krievijas pensiju izmaksa senioriem Latvijā par šī gada trešo ceturksni kavēsies, jo nav saņemti naudas līdzekļi no Krievijas Federācijas Pensiju un sociālās apdrošināšanas fonda.

Krievijas vēstniecības Latvijā pilnvarotais lietvedis norādīja, ka Krievijas Pensiju un sociālās apdrošināšanas fonds pensiju naudu nosūtījis savlaicīgi, tomēr darījumu nav apstiprinājusi korespondentbanka.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti