Lai piesaistītu tūristus, pierobežā nākas izmantot arvien vairāk valodu

Latviešu, angļu un krievu ir populārākās valodas, ko ikdienā Latvijā izmanto gidi un tūrisma operatori, bet, augot lielākai kaimiņvalstu ceļotāju interesei, arvien biežāk, piemēram, Latgalē, sāk lietot lietuviešu valodu. Daugavpils un Augšdaugavas novada tūrisma jomas speciālisti atzīst, ka tieši lietuvieši ir aktīvākie ārvalstu tūristi un veido vairāk nekā 10% no kopējā tūristu skaita.

Lai piesaistītu tūristus, pierobežā nākas izmantot arvien vairāk valodu
00:00 / 04:21
Lejuplādēt

Daugavpils cietoksnis nenoliedzami ir pilsētā un arī Latgalē kopumā populārākais tūrisma objekts. Ieejas durvis restaurētajā bijušajā ūdenstornī, kur izvietojies Cietokšņa apmeklētāju centrs, rotā uzraksts latviešu un angļu valodās. Šeit iegriežas tūristi no dažādām pasaules malām, pastāstīja Daugavpils cietokšņa Apmeklētāju centra vadītājs Vitālijs Petkuns:

"Biežākais apmeklētājs cietoksnī ir tieši vietējais, Latvijas tūrists. Tad lietuvieši, jo tuvu ir pierobeža, tad ir viesi no Polijas, arī no Igaunijas pēdējā laikā sāk biežāk braukt, arī lielie autobusi, arī tūristi no ASV."

Daugavpils cietoksnis.
Daugavpils cietoksnis.

Attiecīgi saziņas valodai jābūt daudzveidīgai un jāgatavo arī informatīvie materiāli, pielāgojoties tūristu plūsmai, atzina Daugavpils cietokšņa un muzeju pārvaldes vadītāja pienākumu izpildītājs Artjoms Mahļins. Informatīvie bukleti pieprasītākajās valodās aktīvās tūrisma sezonas beigās jau izņemti, un pēc tā var arī pārliecināties, kādas valodas tūristi, iebraucot Daugavpils cietoksnī, lieto.

Daugavpils cietokšņa un muzeju pārvaldes vadītāja pienākumu izpildītājs Artjoms Mahļins.
Daugavpils cietokšņa un muzeju pārvaldes vadītāja pienākumu izpildītājs Artjoms Mahļins.

"Gadā cietoksni apmeklē vairāk nekā 200 000 cilvēku, bet apmeklētāju centrā iegriežas ap 60 000. Tie ir krāmu tirdziņa apmeklētāji, dažādu pasākumu dalībnieki un vienkārši tie, kas te iegriežas pēc informācijas. Informācija tiek sniegta tādā valodā, kādu pieprasa mūsu apmeklētāji un viesi, piemēram, tie paši leiši, kuri uzreiz sāk runāt krieviski vai angliski, tad tādā valodā mēs arī atbildam. Tur nav problēmu. Ja ir ukraiņu bēgļi vai studenti no ASV, kas te mācās krievu valodu, tad biežāk tā ir krievu valoda.

Bukleti krievu valodā.
Bukleti krievu valodā.

Šī sezona bija diezgan aktīva. Var redzēt, ka te palikuši bukleti par cietoksni latviešu, poļu, vācu un igauņu valodā, bet izņemti bukleti krievu, lietuviešu un angļu valodā," pastāstīja Mahļins.

Šobrīd tiek gatavoti jauni informatīvie bukleti par Daugavpils cietoksni. Te valodas proporcijas arī būs pēc tūristu pieprasījuma analīzes un netiks aizmirts par lietuviešiem, jo tieši viņu īpatsvars pārsniedz 10% no visiem apmeklētajiem.

Daugavpils cietoksnis.
Daugavpils cietoksnis.

"Ir pieejama informācija drukātā veidā par visu Daugavpils pilsētu tieši lietuviešu valodā. Tagad gatavojam jaunu informāciju par cietoksni papildus lietuviešu, krievu, angļu, latviešu valodā. Arī mājaslapā "visitdaugavpils.lv" ir informācija dažādās valodās."

Lietuviešu tūristiem pievērsušies arī Augšdaugavas novadā. Naujenes muzeja darbiniece Māra Kampāne pastāstīja, ka šobrīd vēl nelielos daudzumos pieejami bukleti par kopīgu starpvalstu tūrisma maršrutu, kas stāsta par Pirmā pasaules kara vēsturi, bet akcents tomēr likts uz informāciju virtuālajā vidē:

"Bija vairāk bukletu, tagad, sezonas beigās, ir daudz kas beidzies. Pārsvarā viss ir latviešu, krievu un angļu valodā.

Taču tas materiāls drukātā, taustāmā veidā vairs nav tik pieprasīts. Vairāk cilvēki izmanto internetu, kur informāciju var atrast jebkurā valodā."

Naujenes muzeju, kur glabājas pasaulē garākais musturdeķis, gadā apmeklē ap 5000 tūristu. Bet kopumā, pēc Daugavpils Sabiedrisko attiecību un tūrisma departamenta datiem, pērn Daugavpili un novadu apmeklējuši vairāk nekā 730 000 tūristi, kas ir par piektdaļu vairāk nekā gadu iepriekš. Šī gada dati vēl tiek apkopti, jo tūrisma sezona turpinās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti