Rīgas eksmērs Staķis par komandējumu uz hokeja čempionātu saņēmis 500 eiro sodu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) bijušajam Rīgas mēram Mārtiņam Staķim ("Progresīvie") piemērojis divus administratīvos sodus kopumā 500 eiro apmērā par komandējumu uz pasaules hokeja čempionātu Tamperē, sociālajā vietnē "X" norādīja Staķis.

Viens no sodiem 250 eiro apmērā saņemts par komandējuma rīkojuma izdošanu, bet otrs sods 250 eiro apmērā piespriests par komandējuma norēķinu iesniegšanu, paskaidroja Staķis. 

Bijušais Rīgas mērs nolēmis sodus samaksāt "un virzīties tālāk".

"Svarīgākais, ka esmu attaisnots sadaļā par komandējumu kārtības atbilstību normatīvajiem aktiem," norādīja Staķis.

Staķis pirmdien, 25. septembrī, paziņoja, ka pēc KNAB atzinuma secināms, ka viņš, izdodot 56 deputātu komandējuma rīkojumus, nerīkojās neatbilstoši normatīvajiem aktiem, jo viņa kā Rīgas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja kompetencē ietilpa rakstisku rīkojumu izdošana gan par sevi, gan citiem pašvaldības domes deputātu un vietnieku komandējumiem. KNAB izbeidzis administratīvo lietu šajā sadaļā, jo nav konstatēts pārkāpums.

KONTEKSTS:

Pārbaude par Staķa komandējumu uz Somiju tika veikta, pamatojoties uz Rīgas pilsētas izpilddirektora Jāņa Langes rezolūciju, kas tika izdota pēc Rīgas domes attiecīgā lēmuma. Tas tika nolemts pēc opozīcijas deputāta Viestura Zepa ("Latvijas attīstībai") priekšlikuma. Pašvaldības veiktajā iekšējā pārbaudē secināts, ka komandējumi bijuši atbilstoši normatīvajiem aktiem.

Zeps vērsās arī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) ar aicinājumu vērtēt iespējami prettiesisku domes priekšsēdētāja rīcību savu un citu domes deputātu komandējumu organizēšanā.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas ieskatā Staķim nebija tiesību vienpersoniski attiecībā uz sevi izdot rīkojumu par komandējumu uz Tamperi, kur norisinājās cīņas par medaļām pasaules čempionātā hokejā. Staķis gan norādīja, ka uz Somiju devies pēc Tamperes mēra Kalervo Kummolas ielūguma.

Staķa parakstītais rīkojums par komandējumu liecināja, ka no Rīgas domes līdzekļiem samaksāts par aviobiļešu un ceļojuma apdrošināšanas polises iegādi, par viesnīcu, pilsētas nodoklis, kā arī komandējuma dienas nauda 100% apmērā un 30% no dienas naudas vietējā transporta izdevumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti