Rīgā un Pierīgā militāro mācību laikā jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem un šāvienu trokšņiem

Latvijā turpinās militārās mācības "Namejs", kas līdz šim galvenokārt norisinājās valsts austrumu pierobežā. Taču trešdien, 27. septembrī, mācību aktīvā fāze sāksies arī Rīgā, Pierīgā un Kurzemes reģionā. Tādēļ iedzīvotāji aicināti būt saprotoši par militārās tehnikas pārvietošanos un iespējamiem īslaicīgiem satiksmes ierobežojumiem.

Rīgā un Pierīgā tiek izspēlēti dažādi incidentu scenāriji, kur nepieciešama armijas un Zemessardzes iesaiste. Līdz otrdienai notiek kaujas gatavības celšana, zemessargu un karavīru pulcēšanās bāzes apsardzes pastiprināšana. Savukārt trešdien sāksies aktīvā fāze jeb ieplānoto uzdevumu izpilde pilsētvidē.

Zemessardzes 1. Rīgas brigādes komandieris, pulkvedis Normunds Baranovs norādīja, ka cilvēki noteikti manīs karavīru un zemessargu klātbūtni uz ielām, notiks patrulēšana, būs arī izveidots kontrolpostenis uz A5 šosejas pie Piņķiem.

"Notiks arī iedomātā pretinieka identificēšana, lokalizēšana un, ja nepieciešams, arī neitralizēšana. Mēs neesam plānojuši slēgt ceļus, mēģināsim ievērot visu, lai pēc iespējas mazāk traucētu civiliedzīvotājiem," norādīja Baranovs.

Minētais kontrolpostenis pie Piņķiem netraucēšot pārvietoties iedzīvotājiem, kas pa šo ceļu dosies savās ikdienas gaitās. Taču dažviet tuvākajās dienās iespējami nelieli satiksmes kavējumi, kā arī dzirdami šāvienu trokšņi. Tādēļ mācību organizētāji aicina iedzīvotājus neizbīties un būt saprotošiem.

Mācību aktīvā fāze turpināsies līdz svētdienas vakaram.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti