Panorāma

Vācijas aizsardzības ministrs: Būsim Baltijā klātesoši

Panorāma

Panorāma

Policija aicina ziņot par provokatīvām uzlīmēm uz auto ar uzrakstiem krievu valodā

Policija aicina ziņot par provokatīvām uzlīmēm uz auto ar uzrakstiem krievu valodā

Burti Z un V, kā arī cita Krievijas agresiju atklāti atbalstošā simbolika no Latvijas publiskās telpas gandrīz izskausta. Taču tās vietā prokremliskie aktīvisti sāk uz automašīnām izvietot uzlīmes ar uzrakstiem, kas šo pašu vēstījumu izplata nedaudz slēptākā formā.

Igaunijā prokremliski noskaņotie iedzīvotāji pēdējās dienās iesaistās akcijā – uz savām automašīnām izvietot uzlīmes ar uzrakstiem, kas krievu valodā vēsta "Esmu krievs", "Spēks ir patiesībā" vai attēlo simbolisko krievu lāci.

Igaunijas policija šādos gadījumos piemērojusi sodus un likusi uzlīmes noplēst.

Auto ar uzrakstu "Esmu krievs" Igaunijā
Auto ar uzrakstu "Esmu krievs" Igaunijā

Līdzīgi apzīmētas automašīnas sociālo tīklu lietotāji pamanījuši arī Latvijā.

Uzmanību tam pievērsis arī Valsts drošības dienests (VDD), kurš rakstiskā komentāra LTV norādīja, ka "ir fiksējis atsevišķus gadījumus, kad uz transportlīdzekļiem izvietotas uzlīmes ar potenciāli provokatīviem lozungiem, kas neveicina dažādu tautību iedzīvotāju mierīgu līdzāspastāvēšanu Latvijas sabiedrībā".

"Vienlaikus VDD rīcībā esošā informācija patlaban neliecina par Latvijā mērķtiecīgi organizētu akciju," norādīja dienests.

Valsts policija uzsvēra – kaut arī šajos uzrakstos netiek tiešā veidā slavināts Krievijas iebrukums Ukrainā, tie var būt uzskatāmi par netiešu militārās agresijas atbalstīšanu un slavināšanu. Tādēļ policija sola rīkoties tikpat izlēmīgi kā igauņu kolēģi.

Pagaidām gan nevienu šādi aplīmētu auto Latvijas policija nav noķērusi, tikai pamanījusi attēlus soctīklos, kas neļauj identificēt auto īpašnieku.

"Mēs vakar arī lūdzām sniegt informāciju personai, kas ievietojusi konkrēto bildi, atsūtīt bildes oriģinālu ar neaizklātām numurzīmēm, bet pašlaik manā rīcībā nav informācija, ka tas būtu izdarīts," pastāstīja Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieks Andris Zellis.

Vienlaikus policija aicina iedzīvotājus atturēties no mēģinājuma pašiem plēst nost uzlīmes, bojāt šādi aplīmētos transportlīdzekļus vai pārmācīt to vadītājus. Jo, iespējams, tieši šādu reakciju provokatori mēģina panākt, lai vēlāk to izmantotu tālākā propagandā.

"Atstājiet, lūdzu, to policijas ziņā, ziņojiet par šādiem pārkāpumiem, mēs reaģēsim," aicināja Zellis.

Par militārās agresijas un kara noziegumu slavinošu simbolu izmantošanu publiskajā telpā fiziskajai personai draud naudassods līdz 350 eiro. Ja persona nepakļaujas policijas prasībai uzrakstu noņemt, tad tā ir nepakļaušanās policijas darbinieku prasībai, par ko naudas sods var sasniegt 700 eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti