Dienas ziņas

Latvijas hokeja izlases spēlēm varēs sekot tiešraidēs Doma laukumā un Esplanādē

Dienas ziņas

Laimas slimības ierosinātāju atklāj vidēji 24% ērču

Uz Ukrainu devies VP ziedoto transportlīdzekļu konvojs

Uz Ukrainu devies Valsts policijas ziedoto transportlīdzekļu konvojs

Uz Ukrainu piektdien, 26. maijā, devies līdz šim lielākais tehniskais atbalsts, kādu karavīriem Ukrainā nosūtījusi Latvijas Valsts policija. Sadarbībā ar Aizsardzības ministriju un fondu "Uzņēmēji mieram" šodien dots starts 12 transportlīdzekļu konvojam, taču palīdzības kravā kopumā automobiļu ir vēl vairāk, kā arī tāds atbalsts kā bezpilota lidaparāti, ģeneratori, mobilā elektrostacija un formas tērpi. 

Vīri formastērpos un arī Valsts policijas vadība pēcpusdienā krauj visu vajadzīgo, arī pārtiku, automobiļos, kam drīz jādodas ceļā uz Ukrainu. Šoreiz konvojā brauc Valsts policijas ziedotie auto, kā arī viens privātpersonas ziedots spēkrats.

"Šoreiz mēs esam sarūpējuši patiešām vērienīgu palīdzību. 50 automašīnas. Četri ģeneratori, bezpilota gaisa kuģi.

Un arī, protams, mūsu vecā dizaina formas tērpi, kas noteikti palīdzēs ukraiņu tautai cīņā par brīvību, par savas valsts cilvēkiem. Un glābs noteikti daudzas dzīvības," klāstīja Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks.

Palīdzības krava Ukrainai. 2023. gada 26. maijs.
Palīdzības krava Ukrainai. 2023. gada 26. maijs.

Uzdevumā iesaistīti arī Latvijas Nacionālie bruņotie spēki (NBS).

"Mūsu uzdevums nav sarežģīts, bet ļoti atbildīgs. Tas ir – nodrošināt teritoriju, kurā tiek savāktas visas šīs mašīnas, sadarbībā ar fondu "Uzņēmēji mieram". Nodrošinām viņu sagatavotās preces iekraušanu mašīnās," klāstīja NBS Apvienotā štāba izpildsekretārs, pulkvedis Māris Gavrilko.

Ceļā šis konvojs dodas šajā pēcpusdienā.

"Šeit iet dažādām vienībām – nedaudz Nacionālajai gvardei, tad bruņotajiem spēkiem, ir robežsargiem, policijai.

Un principā visas iet karstajiem punktiem [Ukrainas] austrumos," sacīja NBS eksperts starptautiskās militāri reliģiskās sadarbības jautājumos Elmārs Pļaviņš.

Jebkāda veida palīdzība ir labs darbs, ko ukraiņi patiešām novērtē, sacīja fonda "Uzņēmēji mieram" vadītāja Laura Skrodele, kas arī pati sēžas pie viena auto stūres.

"Mēs jūtam Rietumeiropas un rietumvalstu miljardu palīdzību, bet tas, ko saka Ukrainas armijas pārstāvji, ka šī mazā palīdzība viņiem ir ļoti, ļoti nepieciešama," norādīja Skrodele.

Auto un tajā ievietotie pārtikas produkti, tehnika, formas tērpi būs atbalsts Ukrainas karavīriem cīņā par mieru savā valstī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti