Šonedēļ ziņots, ka naudas trūkuma dēļ 40 sievietēm šogad atcelta valsts apmaksāta krūts rekonstrukcijas operācija pēc ārstēta vēža. Valsts kvotas šim gadam izsmeltas arī uz daudziem citiem ārstniecības pakalpojumiem.
Veselības ministrs norādīja, ka šos jautājumus viņš pārrunājis arī ar Nacionālā veselības dienesta (NVD) vadību.
Iepriekš slimnīcās atzina – šogad spēles noteikumi līgumattiecībās ar valsti ir mainīti. Iepriekš naudu no izmeklējumiem, kuri palikuši neizmantoti, varējuši pārdalīt citiem pacientiem. Šogad vairs ne.
Pēc tikšanās ar prezidentu Abu Meri paziņoja, ka NVD pašlaik precizē, kam pārdalīs kvotu neizpildīto programmu naudu 7,5 miljonu eiro apmērā.
"Šodien man bija tikšanās arī ar NVD direktoru, un viņš man apsolīja, ka divu nedēļu laikā būs pārdale no programmām, kur kvotas ir, uz programmām, kur nav, kur ir nepieciešams. Un pirmā prioritāte noteikti ir neatliekamā medicīniskā palīdzība, uzņemšanas, intensīvās palātas, hemodialīzes pacienti, daudzas programmas, kam šogad nepieciešams finansējums līdz gada beigām," sacīja ministrs.
Vaicāts par to, vai kvotas būs iespējams pārdalīt arī pacientiem ar onkoloģiskām saslimšanām, ministrs teica: "Noteikti šie jautājumi arī būs."
Krūts rekonstrukcijas operācijas šogad gan nesola. Krūts rekonstrukcijas operācijas ir pārceltas un būs, bet vēlāk, sacīja veselības ministrs.
Organizācijas "Onkoalianse" valdes locekle Irīna Januma pauda: "Diemžēl tas sauklis, ko valdība teica – taupīt visur, kur var, – nedrīkst būt attiecināms uz cilvēku. Cilvēks ir stratēģiska vienība, kura aizstāv šo valsti. Vesels cilvēks, vesela ģimene ir stratēģiska vienība drošības jautājumā. Tas tanks, kas ir Ādažos, viņš izmaksāja 180 000. Mēs uz pusi mazāk lūdzam."
Prezidents rosinās ar IIN neaplikt darba devēja palīdzību darbiniekam smagu saslimšanu gadījumos
Tikmēr Valsts prezidents ministru informējis, ka viņš plāno vēl līdz gada beigām Saeimā iesniegt likumdošanas iniciatīvu, kas ļautu darba devējiem atbalstīt savus darbiniekus, kam ir diagnoze vēzis.
Piedāvātās izmaiņas paredz neaplikt ar iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN) darba devēja palīdzību darbiniekam smagu saslimšanu gadījumos.
Tieši to darīt bija lūgusi "Onkoalianses" valde.
Priekšlikums attiektos uz palīdzību darbiniekam smagu saslimšanu gadījumos, kad ir ārstu konsīlija lēmums, bet valsts pilnā apmērā nekompensē tajā noteiktos medikamentus.