Vācijas aizsardzības ministrs Rīgā uzsver gaisa aizsardzības nozīmīgumu

Krievijas iebrukums Ukrainā parādījis, cik svarīga ir gaisa drošība. To pirmdien, 25. septembrī, viesojoties Rīgā, norādīja Vācijas aizsardzības ministrs Boriss Pistoriuss. Vizītes laikā Pistoriuss tikās ar Ministru prezidenti Eviku Siliņu ("Jaunā Vienotība") un aizsardzības ministru Andri Sprūdu ("Progresīvie").

Pistoriuss atzinīgi izteicās par Latvijas un Igaunijas kopīgi parakstīto līgumu par vidējas darbības pretgaisa aizsardzības sistēmas iegādi. Jumta līgums parakstīts ar Vācijas kompāniju "Diehl Defence".

"Esmu ļoti, ļoti priecīgs, ka pirms pāris nedēļām Nirnbergā Latvija un Igaunija parakstīja līgumus par vidējas darbības pretgaisa aizsardzības sistēmu "IRIS-T" iegādi. Karš Ukrainā katru dienu un katru nakti parāda pretgaisa aizsardzības nozīmi. Ar tādiem iepirkumiem mēs kārtējo reizi stiprinām "European Sky Shield" iniciatīvu. Tagad tajā piedalās 19 valstis," sacīja Pistoriuss.

"Šis ir lielākais militārais iepirkums kopš Latvijas neatkarības atgūšanas. Ar šo darījumu Vācija ir kļuvusi par Latvijas lielāko ieroču tirdzniecības partneri. Tas pats par sevi ir interesanti.

Un, es domāju, ka šādi ir jāturpina. Tā ir mācība, ko esam guvuši no Krievijas brutālā kara Ukrainā," sacīja Vācijas aizsardzības ministrs.

Latvijas aizsardzības ministrs atzīmēja: "Vidējās darbības aizsardzības sistēmas ir ļoti svarīgas reģiona gaisa drošības nodrošināšanai. Mēs šeit redzam potenciālu ciešai sadarbībai starp Latviju un Vāciju."

Papildus tam nākamgad Latvijā tiks izvietotas Vācijas kaujas lidmašīnas, kas veiks NATO gaisa patrulēšanu. Šī būs pirmā reize, kad misija tiks īstenota no Latvijas teritorijas.

Vācijas ministram arī jautāts par tālās darbības raķešu "Taurus" piegādi Ukrainai. Šāds jautājums dažādu rietumvalstu dienaskārtībās bijis ilgāku laiku. 

Pavisam nesen publiski izskanēja, ka šādas raķetes jau drīzumā pēc garām pārdomām Ukrainai varētu nodot ASV. Vācija, kuru arī Kijiva lūgusi rīkoties līdzi, vēl domā.

"Es vēlreiz ļoti gribētu uzsvērt, ka mēs esam otrie stiprākie Ukrainas atbalstītāji tās karā. Tas nav tikai par "Taurus" – piegādāt vai ne. Tas ir daudz vairāk par to. Un mēs jau darām daudz, un mēs darīsim vēl vairāk. Es varu to apsolīt," teica Vācijas aizsardzības ministrs.

Viedoklis par "Taurus" raķešu piegādi no Vācijas Ukrainai pirmdien tika vaicāts arī tikko darbu ministra amatā sākušajam Sprūdam: "Mana atbilde būs īsa. Es domāju, ka, pirmkārt, tas ir Vācijas lēmums. Tas ir politisks lēmums Vācijā, kam jāgūst atbalsts sabiedrībā. Tas ir pats svarīgākais."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti