Dienas ziņas

Nav skaidrs, kur sūdzēties par attieksmi bāriņtiesās

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Trimdas latvieši dāvina Latvijas bērniem stipendijas

Trimdas latvieši dāvina Latvijas bērniem stipendijas

Amerikā dzīvojošie latvieši jau gandrīz 30 gadus sniedz finansiālu atbalstu maznodrošinātām ģimenēm, studentiem, slimiem bērniem un bāreņiem. Līdz šim kopumā ziedoti teju 5 miljoni dolāru. Arī pirmdien, 25. septembrī, īpašā ceremonijā tika pasniegtas stipendijas studentiem un daudzbērnu ģimenēm.   

Amerikas latviešu piešķirtās stipendijas ir praktisks atbalsts, kas daudziem jauniešiem palīdzējis nepadoties, izķepuroties un nostāties uz kājām. Fonda līdzekļus veido brīvprātīgi Amerikas latviešu ziedojumi.

"Mums ir liela cilvēku atsaucība, viņiem rūp Latvijas nākotne," atzina Amerikas Latviešu apvienības labdarības nozares vadītāja Diāna Kārkliņš.

Ziedojumi nāk no dažādām Amerikas latviešu ģimenēm, kā arī ar testamenta novēlējumiem – Latvijas bērniem un jauniešiem.

"Palīdzēt bērniem, tas ir droši, vienmēr maks vaļā, palīdzot bērniem," sacīja Latviešu nacionālās apvienības Kanādā vadītājs Fricis Traugots Kristbergs.

Pirmdien stipendijas saņēma 15 daudzbērnu ģimenes no dažādiem Latvijas novadiem, seši bērni ar īpašām vajadzībām un 20 augstskolu studenti. Vairākas ģimenes atzīst, ka stipendija viņu ģimenēm palīdzēs atsperties.

"Tas būtu liels atspaids mūsu ģimenei, viens audzinu četrus bērnus, vajadzību ir daudz," atzina daudzbērnu tēvs Artis no Kuldīgas.

Stipendijas ģimenēm tiek piešķirtas uz vienu vai diviem gadiem, bet sekmīgajiem augstskolu studentiem – sākot no otrā mācību gada līdz studiju noslēgumam.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti