Tiesa arī apelācijas instancē attaisno Ušakovu lietā par aizliegtas ierīces glabāšanu

Rīgas apgabaltiesa, skatot lietu apelācijas instancē, pirmdien, 25. septembrī  attaisnoja apsūdzēto Eiropas Parlamenta (EP) deputātu Nilu Ušakovu ("Saskaņa") par neatļautas videonovērošanas ierīces slepenu glabāšanu laikā, kad viņš bija Rīgas mērs.

Rīgas apgabaltiesa atstāja spēkā pirmās instances attaisnojošo spriedumu, LTV apstiprināja pats Ušakovs un prokurors Juris Ločmelis

Bijušais Rīgas mērs tika apsūdzēts par ieslēptu videonovērošanas ierīci vienā no Rīgas domes telpām. 

Ušakovs iepriekš apgalvojis, ka šī krimināllieta bija un ir nepieciešama tikai tādēļ, lai publiski grautu politiķa reputāciju, mēģinot padarīt viņu par noziedznieku.

Pirmās instances tiesa secināja, ka Ušakova darbībās nav konstatējamas noziedzīga nodarījuma sastāva pazīmes.

KONTEKSTS:

Prokuratūra apsūdzību Ušakovam uzrādīja 2021. gada nogalē pēc Krimināllikuma panta par sevišķā veidā veicamiem operatīvās darbības pasākumiem speciāli radītu vai pielāgotu iekārtu, ierīču vai instrumentu aprites aizlieguma pārkāpšanu.

2021. gada novembrī EP atcēla Ušakovam deputāta imunitāti. Ušakovs gan saglabā EP deputāta pilnvaras, jo tās ir Latvijas valsts piešķirtas viņam kā eiroparlamentārietim un neviena cita iestāde tās nevar atņemt.

KNAB 2019. gada janvārī toreizējā Rīgas mēra Ušakova darba kabinetā Rīgas domē izņēma ierīci, kas izmantojama sevišķā veidā veicamajiem operatīvās darbības pasākumiem.

Vēlāk KNAB par šīs grāmatas izskata aizliegtās videonovērošanas ierīces glabāšanu rosināja Ģenerālprokuratūrai apsūdzēt pašu bijušo Rīgas mēru. Šāda veida ierīci fiziskām personām ir aizliegts iegādāties, glabāt un lietot. Ierīce bijusi maskēta kā cits priekšmets, kas vizuāli atgādina albumu vai grāmatu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti